Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Роботи сучасних українських митців презентували у Центрі Помпіду в Парижі

21 листопада у Центрі Помпіду відбулась презентація проєкту «Сучасний дарунок від України». Захід став можливим за підтримки Міністерства культури Французької Республіки та Міністерства культури та інформаційної політики України, а також завдяки вагомому внеску Українського клубу колекціонерів сучасного мистецтва.

В умовах агресивної війни росії проти України презентація колекції сучасного українського мистецтва у Центрі Помпіду – це свідчення великої підтримки не тільки відомого на весь світ музею, але й всього французького суспільства. 

«Це тільки початок великої роботи для того, щоб розвивати українську колекцію у центрі Помпіду», – акцентує Оксана Баршинова, заступниця генерального директора НХМУ, яка брала участь у підготовці проєкту. 

До презентованої колекції увійшли понад 160 творів з Києва, Харкова й Одеси. Це роботи митців різних поколінь: Сергія Ануфрієва, Леоніда Войцехова, Стаса Волязловського, Нікіти Кадана, Жанни Кадирової, Сергія та Віктора Кочетових, Олега Мальованого, Романа Пятковки, групи «Шило» та інших.

 

Ці твори доповнять вже сформовану колекцію українського мистецтва ХХ століття у Центрі Помпіду. До неї вже увійшли роботи Олександра Архипенка, Соні Делоне, Казимира Малевича, Олександри Екстер, Вагрича Бахчаняна, Юрія Лейдермана та інших. Нова колекція розвиватиме присутність України в одній з найбільших світових збірок сучасного мистецтва.

Нагадаємо, раніше Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко під час зустрічі з Міністеркою культури Франції Рімою Абдул-Малак домовились про конкретну допомогу Україні в сфері збереження української культурної спадщини, підтримку українських митців, артистів, медійників та кінематографістів.

 

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму