Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

росія свідомо чинить культурний геноцид в Україні, — Ростислав Карандєєв

Сьогодні, 29 лютого, у Києві відбулася міжнародна конференція «Об’єднані заради справедливості. Об’єднані заради збереження культурної спадщини», метою якою є об’єднання зусиль світової спільноти задля оцінки завданих війною збитків культурній спадщині України. Захід зібрав експертів у галузі юриспруденції, культури та політики, щоб обговорити забезпечення відповідальності країни-агресора росії за воєнні злочини проти української державності, культури та національної ідентичності, а також — подальші шляхи охорони та збереження культурної спадщини України. 

Переглянути фотоальбом

«Загалом цілями росіян стали понад 900 об’єктів історії та культури. Ще понад 20 тисяч пам’яток культури національного та місцевого значення перебувають в окупації. Усі знищені або постраждалі внаслідок російської агресії об’єкти культурної спадщини внесуть до спеціального державного реєстру. Він буде одним з інструментів визначення розмірів компенсацій від рф», — зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Він також зауважив, що світу необхідний «прецедент покарання за вандалізм і дикунство у сфері культури». За його словами, це матиме велике значення у справі захисту та збереження надбання у всіх частинах світу та на всіх континентах.

«Масштабність і цілеспрямований характер цих злочинів є ще одним свідченням геноцидних намірів Кремля. Це намір кожного дня вбивати наших громадян. Намір позбавити нас майбутнього, навмисно, викрадаючи десятки тисяч наших дітей. Намір стерти нашу історію, руйнуючи нашу культурну спадщину. Тому ми об’єднуємо зусилля заради того, щоби покарати росію за всі вчинені злочини: воєнні злочини, злочини проти людяності, злочин агресії та геноцид», — сказав Генеральний прокурор Андрій Костін. 

У дискусійній панелі, присвяченій аналізу злочинів проти об’єктів культурної спадщини та їхньому потенційному впливу на культуру України, взяв участь т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. 

«Без культури немає нації — є лише населення, і немає країни — є лише територія. Сьогодні країна-агресор, як і вже декілька століть, свідомо чинить культурний геноцид проти України. Агресивна війна, яку веде рф, щоденно призводить до збитків серед нашого надбання, тому ми не можемо відкладати питання культури «на потім» — ми маємо опікуватися ними вже сьогодні. Адже культурна спадщина — рухома та нерухома — є відображенням нашої тисячолітньої історії, що формує нашу єдність та ментальність. Тому для нас захист культурної спадщини є питанням національної безпеки», — сказав він.

Т. в. о. Міністра підкреслив, що злочини росії проти культурної спадщини України мають дістати оцінку міжнародної юстиції, а винних в актах руйнувань суд має притягнути до відповідальності. Ростислав Карандєєв подякував міжнародним партнерам за допомогу в документуванні злочинів, а також закликав підтримати Україну у створенні сучасного надійного фондосховища для музейних експонатів. 

«За кожним руйнуванням має стояти підготовлений за усіма вимогами міжнародної юрисдикції позов до держави-агресора. Ми мусимо не просто документувати, а й захистити об’єкти, які ще не зазнали пошкоджень. Над кожною пам’яткою неможливо поставити «Patriot», але у наших силах максимально спланувати дії в частині збереження об’єктів музейних фондів України, — підкреслив він і додав: — Ми мусимо зробити все необхідне, щоби створити для фондів максимально ефективні умови збереження. Одним із рішень цієї проблеми є створення обладнаного сучасного фондосховища».

Як повідомлялося, за період з 24 лютого 2022 року по 25 січня 2024 року рф зруйнувала або пошкодила 902 об’єкти культурної спадщини. З них пам’яток національного значення – 124, місцевого значення – 708, щойно виявлених – 70.

Вас може зацікавити

У Києві оголосили переможницю  перекладацької премії Drahomán Prize 

У Києві оголосили переможницю перекладацької премії Drahomán Prize 

«Майбутнє планети у наших руках!»: в НБУ для дітей визначили переможців Всеукраїнського екологічного конкурсу малюнків 

«Майбутнє планети у наших руках!»: в НБУ для дітей визначили переможців Всеукраїнського екологічного конкурсу малюнків