Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

російські збройні сили цілеспрямовано атакують українські ЗМІ та інтернет-сайти, – представниця ОБСЄ зі свободи ЗМІ

У новому звіті представниці ОБСЄ зі свободи ЗМІ Терези Рібейро наголошується, що українські ЗМІ та Інтернет-інфраструктура є цілеспрямованою мішенню російських збройних сил.

Своїми діями росія намагається заборонити доступ до інформації, в тому числі за допомогою кібератак, йдеться у документі.

“Під час кожної зустрічі з нашими іноземними партнерами я постійно акцентую на необхідності заборони трансляції російських телеканалів, зокрема RT та Sputnik. Дякую пані Рібейро, що у своєму звіті вона також наголосила на важливості блокування кремлівської пропаганди у країнах ЄС”, – зазначив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України.

У звіті від 12 квітня йдеться про незаконне затримання та зникнення 21 журналіста та громадського активіста, включаючи українського перекладача і фіксера для «Радіо Франція», якого російські війська тримали у полоні дев’ять днів. Повідомляється, як його «залишили в крижаному погребі, неодноразово били залізним прутом і прикладами, катували електрикою, позбавляли їжі на 48 годин і піддавали імітаційній страті».

Представниця ОБСЄ закликала прийняти всіх можливих заходів для захисту ЗМІ, медіа та інтернет-інфраструктури від російських атак, а також посилити підтримку в різних формах з боку міжнародної спільноти для забезпечення стабільності ЗМІ в Україні.

Очікується, що найближчим часом звіт буде представлено на рівні Постійної ради ОБСЄ.

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони