Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Ростислав Карандєєв під час бібліотечного марафону: Під час війни бібліотеки, як ніколи потребують підтримки, адже це осередки нашої ідентичності та культурно-освітні центри

30 вересня у Всеукраїнський день бібліотек Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого у партнерстві з ВГО Українська бібліотечна асоціація провела онлайн бібліотечний марафон «Бібліотека і війна: тримаємо стрій». Захід об’єднав бібліотекарів, працівників культури та всіх, хто любить читати.

«Сьогодні увага держави сконцентрована на забезпеченні військових, але ми будемо робити все можливе, щоб забезпечити всіх працівників бібліотек, підтримати їхні сім’ї. Так само, ми забезпечимо фінансування для підтримки тих бібліотек, які постраждали найбільше, щоб не втратити ці об’єкти», – сказав Ростислав Карандєєв.

Внаслідок дій російської армії в Україні зруйновано 105 бібліотек, а 253 пошкоджено. Більшість з них знаходяться у Донецькій – 31%, Київській – 21%, Миколаївській – 13% та Харківській – 11% областях. Знищено й бібліотечні фонди. 

Наразі актуальним є питання заміщення російської літератури якісними українськими виданнями. Запит на це серед українців шалений. 

«Ворожа політика росії відбиває повністю бажання читати твори російської літератури в українців навіть високого художнього рівня. Сьогодні ми вже можемо констатувати, що російська література знаходиться поза увагою українського читача й залишатиметься такою ще довгий час. Наша задача – забезпечити попит на якісну літературу українською», – зазначив Ростислав Карандєєв.

В Україні сьогодні понад 26 тисяч бібліотекарів. Перший заступник Міністра культури та інформаційної політики України подякував усім працівникам сфери за відданість професії та зазначив: «Шановні колеги! Хочу звернутись до вас зі словами вдячності. Особливо до тих, хто в складних умовах, попри загрози та навіть в окупації продовжував працювати, беріг себе та свою бібліотеку. Дякую за всі заходи на підтримку ЗСУ, за волонтерську діяльність, плетіння захисних сіток  та багато іншого. Ми разом велика сила. Коли ми об’єднані, то нам все вдасться».

Вас може зацікавити

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду