Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Ростислав Карандєєв: Збереження кінематографічного спадку, зокрема кінохроніки, є важливим у збереженні культурної спадщини

19 березня відбувся круглий стіл «Збереження кінематографічної спадщини в Україні» організований за ініціативою ДП “Укркінохроніка” за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики.

Основним питанням обговорення став аналіз існуючих ресурсів та створення можливості їх ефективного використання.

У круглому столі взяли участь Перший заступник міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, представники МКІП, Верховної ради України та кіногалузі.

Ростислав Карандєєв, у своєму виступі відзначив, що збереження кінематографічного спадку, зокрема кінохроніки, є важливим питанням у збереженні культурної спадщини в цілому, яке є підґрунтям розвитку української культури в світовому контексті. Він відзначив, що для подолання критичного стану документальної та кінохронікальної галузі необхідно стратегічне бачення та визначення ролі державних кіностудій на основі їх унікального досвіду та наявних ресурсів. Ключом до успіху є координація роботи усіх державних та приватних структур, як на рівні розробки стратегії, так і її втілення.

Під час обговорення виступів, учасники круглого столу відзначили важливість чіткого формулювання державою стратегічних цілей, поточних завдань галузі та необхідність активної участі операторів галузі у формуванні стратегії, розробці конкретних дій та залученні ресурсів для їх виконання.

Мета цієї роботи – створення сучасної моделі діяльності документальної та кінохронікальної галузі, яка побудована на принципах конкурентної співпраці державних кіностудій та їх підвищення інтегрованості у міжнародний ринок. Опрацювати питання актуалізації стратегічних планів з розвитку державних кіностудій та подати пропозиції МКІПУ для включення до проекту концепції Загальнодержавної програми розвитку національної кіноіндустрії на 2021-2026 роки. 

Вас може зацікавити

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»

У Швейцарії розпочався Глобальний Саміт миру, ініційований Україною

У Швейцарії розпочався Глобальний Саміт миру, ініційований Україною