Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Семінар «Реновація музеїв: архітектура доступності і безпеки» об’єднав світових експертів в Києві

Події

За підтримки Міністерства культури та інформаційної політики в Києві відбувся семінар під назвою «Реновація музеїв: архітектура доступності і безпеки». Семінар проведено під патронатом ЮНЕСКО та ІККРОМ, у партнерстві зі спілкою архітекторів України для музейних працівників, урбаністів, соціологів та спеціалістів з культурної спадщини. Анастасія Бондар, заступниця Міністра культури та інформаційної політики, долучилася до заходу і високо оцінила результати семінару.

«Вдячна ЮНЕСКО за підтримку та постійну допомогу не лише в питаннях вирішення екстрених завдань, пов’язаних з руйнуваннями обʼєктів спадщини, а й за їхній внесок в розвиток нових знань представників сфери культури. Проблематика доступності та адаптації історичних будівель під вимоги безбарʼєрності та підвищення безпеки фондосховищ – надважливі питання для подальшого функціонування закладів культури. Наша основна мета – не тільки відновити роботу закладів культури, зокрема музеїв, в повному обсязі, а й покращити її якість, забезпечивши більшу безпеку та доступність», – підкреслила заступниця Міністра.

За результатами проєкту було розроблено робочі версії документів, зокрема рекомендації з адаптації історичних будівель для забезпечення доступу людей з інвалідністю, принципи проєктування фондосховищ та реорганізації існуючих або новозбудованих фондосховищ, а також концепції адаптаційних заходів для фондосховища та інклюзії в історичній будівлі Музею Ханенків.

У рамках трьохденної програми семінару учасники долучилися до наступних тем: «Типологія фондів. Типологія інклюзивності», «Карта проблем. Фондосховища. Інклюзивність», «Рекомендації та пропозиції по вирішенню питань організації ефективної системи фондозабезпечення та забезпечення інклюзивності музейного простору». 

Організатори семінару «Реновація музеїв: архітектура доступності і безпеки»: Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), Національна спілка архітекторів України та Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму