Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Що чекає об’єкти монументального мистецтва, пов’язані з історією та культурою росії та срср

18 травня відбувся другий круглий стіл в межах проєкту «Дерусифікація, декомунізація та деколонізація у публічному просторі». Центральною темою дискусії стало обговорення майбутнього об’єктів монументального мистецтва, пов’язаних з історією та культурою росії та срср.

Переглянути відео

Зокрема, спікери обговорили перейменування назв і демонтаж символіки, пов’язаних з росією як державою-агресором.

У дискусії взяли участь Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, міський голова Львова Андрій Садовий, голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович, а також історики Юрій Савчук, Іван Патриляк, Павло Гай-Нижник, соціолог Федір Шандор, мистецтвознавиця Євгенія Моляр, культурологиня Ганна Цюба, музеєзнавець Олександр Федоришен, краєзнавець Семен Широчин, видавець Олександр Красовицький, письменник Василь Кузан.

«Наша країна за свою багатолітню історію існування увібрала в себі чимало архітектурних та мистецьких стилів. Одним із найбільш суперечливих є зараз монументальне мистецтво. Адже деякі з монументів та скульптур мають радянську чи російську складову. Але, в той же час, вони є творами мистецтва. Тому, згідно закону існують різні процедури демонтажу та поводження з ними, і такі питання мають бути погоджені з місцевою владою та громадою. Тож, закликаю місцеву владу бути в діалозі з громадськістю та органами державної влади щодо цього питання. Хоча, з одного боку, ми стоїмо перед викликами війни, а з іншого — перед викликом наслідувати європейську традицію до збереження культурних пам’яток. 

Сьогодні ми почули від експертів різні точки зору — від негайного демонтажу до збереження та трансформування монументів, пов’язаних з історією та культурою росії й срср. Ми фіксуватимемо всі пропозиції і є відкритими до діалогу. Сподіваюсь, що рада при МКІП допоможе вирішити ці питання законним та цивілізованим способами», — коментує Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

Організаторами проєкту виступили МКІП спільно із Українським інститутом національної памʼяті. Фінальний круглий стіл пройде 25 травня.

 

Вас може зацікавити

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві