Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Щодо можливого рейдерського захоплення Українського товариства охорони пам‘яток історії та культури (УТОПІК) представниками заборонених проросійських партій в Україні

Експертна рада з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму Міністерства культури та інформаційної політики України висловлює глибоке занепокоєння інформацією про утаємничену і кулуарну зміну керівництва Українського товариства охорони пам‘яток історії та культури.

Так, від 26 січня 2023 року з‘явилося повідомлення про реєстрацію нового керівника УТОПІК, колишнього міністра культури України часів Азарова-Януковича – Михайла Кулиняка. Окрім нього в керівництві однієї із найважливіших громадських інституцій у сфері культури значаться й інші політики та посадовці, що були прямо пов’язані з діяльністю нині заборонених проросійських партій Медведчука та Януковича.

Не таємниця, що Михайло Кулиняк відомий не лише своєю відданістю режиму Януковича та московському патріархату, він був фігурантом низки корупційних скандалів щодо неправомірних кадрових рішень, зловживань владою, як на посаді Міністра, так і на посаді керівника Національного палацу мистецтв «Україна». 

Дивує також той факт, що зміна керівництва УТОПІК відбулася без участі обласних організацій та без проведення з‘їзду Товариства.

З огляду на це та враховуючи повідомлення в ЗМІ про факти нецільового використання майже 3 тисяч квадратних метрів орендованого приміщення в Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» керівництвом УТОПІК в інтересах комерційних структур та спроби відчуження майна Національного музею народної архітектури та побуту України, Експертна рада звернулася до Міністерства культури та інформаційної політики України, Служби безпеки України, Ради безпеки і оборони України з пропозицією перевірити вище наведені факти з метою недопущення рейдерського захоплення та використання в корупційних цілях Товариства охорони пам‘яток історії та культури.

Вас може зацікавити

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»