Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Щодо так званого «білого списку» російських артистів

19 червня Верховна Рада України прийняла рішення про заборону публічного виконання російських пісень та їхнього використання на радіо та телебаченні. 

Закон передбачає, зокрема, створення так званого «білого списку» російських артистів – Переліку музичних виконавців (співаків) держави-агресора, які засуджують агресію проти України.

До Переліку включаються російські виконавці, в тому числі ті, хто бере участь у гастрольних заходах. При цьому вони мають:

  • подати заяву встановленої форми та декларацію на підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах, що містить заклик до держави-агресора негайно припинити агресію проти України, зобов’язання утримуватися від будь-яких дій чи кроків, які могли б свідчити про підтримку агресії проти України;

  • згоду на публікацію такої декларації;

  • не входити до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Аби потрапити до цього списку, до СБУ подається відповідна заява від артиста чи його представника, або організатора гастролей. Форма, зміст, порядок подання і розгляду заяви про включення до Переліку, визначаються СБУ за погодженням з МКІП. Невідповідність заяв та/або дій особи підписаній декларації є підставою для відмови у її включенні до Переліку або для її виключення з Переліку.

Включення до Переліку та виключення з нього здійснюється на підставі відповідного рішення СБУ, що приймається за погодженням із МКІП, але не пізніше двох робочих днів, направляється до апарату РНБО, який оприлюднює Перелік на своєму вебсайті та забезпечує його своєчасне оновлення.

Виключення із переліку може здійснюватися також на підставі подання РНБО, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення або МКІП, яке направляється до СБУ для опрацювання та прийняття рішення.

При цьому СБУ має право не розкривати підстав, що стали причиною відмови у включенні особи до Переліку чи виключення із нього.

Текст закону


Вас може зацікавити

Анастасія Бондар взяла участь у дискусії про українську культурну спадщину в рамках Ukraine Recovery Conference — 2024

Анастасія Бондар взяла участь у дискусії про українську культурну спадщину в рамках Ukraine Recovery Conference — 2024

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»