Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Швеція підтримує Україну в сфері культури та інформаційної політики

20 квітня Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики, поспілкувався з Жанет Густафдоттер, Міністром культури королівства Швеції. 

“Радий чути, що Швеція підтримує Україну в протистоянні росії. Вдячний колегам за чітку позицію”, – зазначив Олександр Ткаченко.

Міністр озвучив незмінний перелік вимог щодо підтримки України:

  • забезпечення мовлення українських телеканалів у Швеції та запровадження санкцій проти російських пропагандистських каналів;

  • підтримка мовлення національного марафону єдиних новин у Швеції;

  • технічна допомога: надання обладнання для ТБ-мовлення в Україні, необхідного для відновлення телесигналу на територіях, де телемережі було пошкоджено російською армією;

  • культурне співробітництво між Україною та Швецією;

  • підтримка української культури, установ та митців, які залишаються в Україні. Зокрема, фінансування Українського культурного фонду та Українського інституту книги для подальшої видачі ними грантів, а також сприяння українським митцям, які прибули до Швеції під час війни.

Олександр Ткаченко наголосив на важливості розірвання будь-яких культурних зв’язків між Швецією й росією та протидії російській пропаганді в культурній сфері.

Також сторони обговорили співпрацю у відновленні пошкодженої культурної спадщини в межах програми «Велика Реставрація», адже Швеція і Україна мають багату спільну історію. Зокрема, йшлося про фінансування програми через загальноєвропейський фонд на підтримку української культури.

 

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду