Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Швеція створить тривимірні моделі українських стародавніх кораблів

Генеральний директор морських музеїв та музеїв транспорту Швеції Ларс Амреус та науковий директор музею Васа у Стокгольмі Фред Хокер відвідали Запоріжжя та острів Хортиця, де досліджували українські стародавні кораблі, які там зберігаються, щоб створити їх тривимірні моделі.

Світові дослідники підводної культурної спадщини зі Швеції працювали з козацьким човном, дніпровською дубель-шлюпкою, бригантиною та байдаком 19 століття.

Як зазначив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко надзвичайна важливість досвіду шведських колег та їх залученості в збереження української культурної спадщини не потребує зайвих пояснень. Водночас, український досвід збереження та евакуації цінностей та культурної спадщини також є надзвичайно цінним для колег зі Швеції. 

За словами Міністра, шведські вчені висловили зацікавленість у тому, як Україна пріоретизує та транспортує цінності, взаємодіє з місцевими органами влади та правоохоронцями під час війни.

«Домовились про подальше поглиблене співробітництво та обмін досвідом — співпраця між нашими музеями, експертиза шведських колег в переосмисленні деяких наших музеїв після перемоги, допомога в збереженні культурних цінностей. Національна спадщина — це невід’ємна частина нашої національної безпеки. Це наша історія, а значить — наше майбутнє. Тому її збереження та новітні підходи до цього — наш пріоритет», – наголосив Олександр Ткаченко.

Вас може зацікавити

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві