Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Скіфське золото» – історична перемога України й початок повернення викрадених росією цінностей, – Ростислав Карандєєв

Сьогодні, 28 листопада, у Скарбниці Національного музею історії України презентували окремі артефакти колекції «Крим: золото й таємниці Чорного моря». Вони повернулись до України з Нідерландів. 

Переглянути фотоальбом

У презентації взяли участь т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, Перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, заступниця Міністра юстиції України Ірина Мудра та Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерланди в Україні Єннес де Мол. 

««Скіфське золото» найбільш коштовна українська колекція, яку росіянам так і не вдалося привласнити. Колекція вже розмитнена в Україні. Наші дипломати, юристи, культурні діячі, правоохоронці та спецслужби провели масштабну роботу для повернення цінностей. 565 предметів, які повернулися, будуть долучені до колекції. Віримо, що після повернення Криму артефакти повернуться додому. Вдячні світовій спільноті, яка солідарна з Україною. Дякую всім причетним до цієї місії – повернення української культури. Дякую МЗС, Міністерству юстиції, Посольству Королівства Нідерланди в Україні, СБУ, усім, хто був в єдиній команді, яка працювала на результат. Повернення колекції, яка по праву належить Україні, має стати початком повернення викрадених росією артефактів та частиною майбутньої репарації країниагресора», – сказав Ростислав Карандєєв. 

Колекція складає коштовності з чотирьох кримських музеїв: Центрального музею Тавриди, Керченського історико-культурного заповідника, Національного заповідника Херсонес Таврійський та Бахчисарайського історико-культурного заповідника.

«Вітаю усіх нас з цією перемогою. Для мене це надзвичайна честь, адже я брала участь в усіх судових засіданнях. Українська делегація була потужно представлена музейниками. Нас намагались звинуватити в політизації процесу. Зрештою рішення суду було на боці України. Цей кейс вчить нас одному, якщо не зупинити агресію, вона збільшиться у просторі. Справедливість має бути відновлена, і рф має бути покарана», – підкреслила Еміне Джапарова.

Судові баталії за цінності з чотирьох музеїв Криму тривали майже 10 років. До деокупації Криму «Скіфське золото» тимчасово зберігатиметься у Скарбниці Музею на території Києво-Печерської лаври.

«Національне культурне надбання повернулося до свого власника. Україна з 2014 року тримає фронт оборони та здійснює наступ на юридичному фронті. Ця справа, це рішення – знакове з точки зору встановлення юридичних фактів. Попри абсурдність доводів росії, був встановлений факт того, що росія хотіла встановити те, що суверенітет України не поширюється на території України. В результаті ми маємо рішення, яке свідчить, що Крим – це Україна. Завдяки спільній роботі усіх органів, ми домоглися рішення на нашу користь. Щира вдячність Нідерландам за послідовну підтримку України», – зазначила Ірина Мудра.

Своєю чергою Посол Королівства Нідерланди в Україні Єннес де Мол відзначив, що повернення колекції – є ознакою незалежності нідерландської судової системи, яка пройшла довгі випробування: 

«Україна має законний інтерес у захисті своєї культурної спадщини, тому Окружний суд Амстердама застосував правові норми Гаазької конвенції та Конвенції ЮНЕСКО. І ось ми тут. Кримські скарби безперешкодно повернуті в Україну. Сподіваюсь, що в осяжному майбутньому артефакти повернуться в український Крим».

Ростислав Карандєєв разом з уповноваженим представником Музею відкрили один з боксів та показали частину артефактів. Невдовзі колекція буде повністю експонована.

Вас може зацікавити

МКІП затвердило методичні рекомендації щодо забезпечення безбар’єрності у сфері медіа

МКІП затвердило методичні рекомендації щодо забезпечення безбар’єрності у сфері медіа

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»