Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Софія Київська отримає від Японії 4 мільйони євро, міжнародний безпековий форум в Європі, меморандум з Лувром, – Олександр Ткаченко під час брифінгу за результатами візиту до Франції

Рада Європейського Союзу прийняла 9-й пакет санкцій, яким на території ЄС заборонено мовлення ще чотирьох російських ЗМІ, а саме: «НТВ»/«НТВ Мир», «Россия 1», «РЕН ТВ» та «Первый канал». Крім того,«Репортери без кордонів» виграли суд у французького регулятора, який не скасував трансляцію російських каналів. Нагадаємо, раніше медіарегулятор відхилив клопотання RSF про надання офіційної вимоги до компанії Eutelsat SA, чиї супутники транслюють російські пропагандистські канали на росію, Україну та країни Балтії. Але цими днями «Репортери без кордонів» отримали відповідне рішення суду, яке забороняє Eutelsat SA транслювати три канали на всій території охоплення компанії. 

Про це розповів Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України під час брифінгу в Медіа Центрі Україна — Укрінформ після за результатами свого візиту до Франції.

Переглянути відео

«Маємо досить гарне розуміння з боку наших французьких колег. Ми обговорювали необхідність організації міжнародного безпекового інформаційного форуму, в межах якого експерти зможуть обговорити пласт різних питань, пов’язаних із боротьбою з російською пропагандою й інформаційною безпекою в цілому. Я дуже сподіваюсь, що це станеться незабаром. Адже ми бачимо за дослідженнями наших європейських колег, що російські наративи продовжують розповсюджуватися. Саме французи готові виступати лідерами стосовно питання саме інформаційної безпеки», – сказав Олександр Ткаченко.

Під час візиту українського міністра разом з Першою леді Оленою Зеленською до Франції був підписаний меморандум про співпрацю між Лувром, МКІП та Посольством України у Франції. В результаті цього відвідувачі Лувру зможуть досліджувати за допомогою україномовних аудіогідів чи не найбільший музей у світі. Також документ включає пункт про розширення співпраці та багаторівневих партнерських проєктів з музеями України. Вони включатимуть програми наукового аналізу, організацію тимчасової виставки в Луврі та публікацію наукового дослідження, присвяченого українському мистецтву.  

«Ми домовились про співпрацю щодо організації виставки в Луврі, а також презентували досить амбітний проєкт 7 українських музеїв Ukraine. Out of blackout. Це виставка тисячоліття української спадщини на провідних майданчиках світу. Дуже сподіваюсь, що це питання буде вирішено вже наступного року, зокрема, в межах сезонів української культури у Франції, які ми плануємо попередньо на вересень 2023 року», – розповів Міністр.

У Парижі Олександр Ткаченко також зустрівся з Одрі Азуле, Генеральною директоркою ЮНЕСКО. Міністр розповів: «ЮНЕСКО координує допомогу українським інституціям в постачанні необхідних матеріалів для закладів, які постраждали внаслідок війни, зокрема йдеться про постачання генераторів. Вони вже почали надходити. Від Канади, Латвії, Польщі. Дуже важливо, що ЮНЕСКО допомагає координувати ці зусилля від інституції до інституції. Крім того, оголошено про грант Японії стосовно допомоги Софії Київській в розмірі 4 мільйонів євро».

Вас може зацікавити

В Україні до проєктів з психологічного відновлення українців залучатимуть митців

В Україні до проєктів з психологічного відновлення українців залучатимуть митців

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: відбувся благодійний концерт для членів ветеранських організацій Харківщини

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: відбувся благодійний концерт для членів ветеранських організацій Харківщини