Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Сьогодні Україна вперше відзначає День Державності України

Сьогодні, 28 липня 2022 року, Україна вперше відзначає День Державності України. Запровадити нове державне свято, яке відзначатиметься у день хрещення Київської Русі-України 28 липня, запропонував торік Президент України Володимир Зеленський під час урочистостей з нагоди Дня незалежності України і затвердив відповідний указ.

Таким чином згідно Указу Президента України від 24 серпня 2021 року №423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого, ми вшановуємо видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Русі–України.

Святкуючи його, ми засвідчуємо також і повагу до Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського, інших знаменних представників і представниць національної еліти і борців за державність та незалежність України.

День Української Державності запроваджений на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російського народів.

В основу концепції державних заходів до Дня Української Державності закладено ідею тяглості та спадкоємності тисячолітніх державотворчих традицій України від Русі до сьогодення. 

Також, сьогодні Україна відзначає 1034-ту річницю з Дня хрещення Київської Русі.

Нагадуємо, до Дня Державності України Міністерство культури та інформаційної політики України у співпраці з Українським агенством комунікацій provid представили концепцію єдиної візуальної символіки свята. 

Під час відзначення Дня Державності України усі охочі можуть використовувати інформаційні продукти, які розміщені в електронному вигляді за посиланням. Наголошуємо, що їх використання є безоплатним та не потребує додаткових погоджень і дозволів.

 

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони