Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Спільна заява щодо пісенного конкурсу «Євробачення-2023» Олександра Ткаченка, Міністра культури та інформаційної політики України, та Люсі Фрейзер, Державного секретаря Великої Британії з питань культури, ЗМІ та спорту

Рік тому українська реп-фолк група Kalush Orchestra влаштувала виступ на «Євробаченні», який був таким же грандіозним, як і боротьба, яку ведуть їхні земляки на полі бою. Україна заслужено перемогла, і ця перемога підняла дух всієї країни. Звуки аплодисментів та святкування лунали довго після півночі з підвалів та бомбосховищ України.

Цього року, якщо б агресор не порушив мир, конкурс проходив би в Україні. Мільйони людей вийшли б на вулиці Києва, Дніпра, Харкова та Донецька й відзначали б Свято Музики. Але варварська війна, яку веде Росія, зробила це неможливим.

Сполучене Королівство Великої Британії стоїть пліч-о-пліч з Україною протягом цієї війни, й велике місто Ліверпуль має честь прийняти цьогорічний конкурс від імені наших друзів та партнерів і гідно на високому рівні представити Україну. Ліверпуль – особливе місто. Відомий мислитель і психолог Карл Юнг – людина, яку вшанували на Метью-стріт – відвідував місто у своєму сні, і, ніколи не бувши в Ліверпулі, був переконаний, що саме це місто було «водоймою життя». Ліверпуль має все:  це й місто гурту «Бітлз» та одне з місць народження промислової революції. А також місто з надзвичайно яскравим культурним, музичним та нічним життям,  неймовірною архітектурою та величезною пристрастю до спорту.

Пісенний конкурс «Євробачення» є одним із найкращих прикладів того, як музика може об’єднати всіх нас, нагадуючи, що хоч ми можемо говорити різними мовами та бути з різних місць, ми всі поділяємо одні й ті самі запал та радість від цієї події. Ми знаємо, що люди по всій Україні, Великобританії та інших країн-учасниць з усього світу будуть слідкувати за пісенним конкурсом «Євробачення», щоб отримати незабутні досвід та враження.

Ми хочемо скористатися нагодою, щоб подякувати всім, хто брав участь в організації події такого масштабу. Організатори доклали максимум зусиль, щоб українська культура була в центрі всього конкурсу, а також, щоб Ліверпуль та Великобританія у цілому могли продемонструвати все найкраще. Ми дякуємо BBC та українському мовнику «Суспільне Культура», які безперебійно працювали разом у безпрецедентній ситуації; і ми дуже вдячні команді в Ліверпулі, яка підготувала таку неймовірну програму.

«Євробачення» – це лише частина нашої культурної співпраці. Україна спільно з Британською Радою очолила Сезон культури Великобританія/Україна, а уряд Великої Британії пишається тим, що очолює глобальну підтримку української культури, спорту та мистецтва після вторгнення. Лише декілька прикладів: за підтримки Великобританії убезпечені безцінні твори мистецтва, що зберігаються в українських музеях, Національний симфонічний оркестр України здійснив тур Великобританією. Це  співробітництво триватиме далеко після оголошення переможців «Євробачення» та їхнього чествування найближчого суботнього вечора.

Тож взувайте ваше танцювальне взуття, розігрівайте голосові зв’язки та насолоджуйтеся неймовірним шоу!

Ласкаво просимо на пісенний конкурс «Євробачення-2023» і Слава Україні!

Вас може зацікавити

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду