Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

США та Україна розроблять стратегію співпраці щодо розслідування злочинів рф проти культурної спадщини

У МКІП відбулась зустріч т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислава Карандєєва з представниками Федерального бюро розслідувань США. Її присвятили співпраці країн у боротьбі зі злочинами рф щодо культурної спадщини України. Йшлося також про створення спільної оперативної групи за участю правоохоронних органів, а також про навчання українських фахівців американськими колегами.

Переглянути фотоальбом

Серед учасників зустрічі з американської сторони: представники Офісу аташе з правових питань ФБР у Києві та представники команди ФБР з боротьби зі злочинами у сфері мистецтва. 

Через повномасштабне вторгнення росії близько 20 % українських територій опинились в тимчасовій окупації. Серед іншого, наслідком цього стала втрата контролю над культурними цінностями на цих територіях. 

«Коли ми повернули Херсон та зайшли у музейні установи, зокрема у Херсонський художній музей, ми побачили, що з 13 тисяч експонатів там залишилося лише 3. Що відбувається на територіях, які, на жаль, окуповані вже 10 років, ми можемо тільки здогадуватися. Статус майже 85 тисяч цінностей культури невідомий», – розповів Ростислав Карандєєв.

Він висловив вдячність Уряду США й усім американцям за багаторічну співпрацю та системні зусилля щодо збереження культурної спадщини України, а також за повернення минулого року 14 викрадених українських історичний цінностей. 

«Ми знаємо, що ви можете нам допомогти, і не тільки на території США. Важливо, щоб у разі вивезення наших цінностей з території росії, митні служби по всьому світу були обізнані й належним чином реагували. Ми розраховуємо на вашу підтримку», – додав Ростислав Карандєєв.

Наразі Україна працює над оцифруванням музейного фонду та створенням електронних реєстрів музейних цінностей. 

Під час обговорень представники ФБР висловили готовність разом із українськими чиновниками захищати та берегти культурну спадщину України в умовах конфлікту, а також надавати допомогу.

Команда ФБР з боротьби зі злочинами у сфері мистецтва – спеціалізована група, яка займається протидією злочинам, пов’язаним з мистецтвом, включаючи злочини проти культурної спадщини. З 2004 року команда спеціалізується на боротьбі з мародерствами під час збройних конфліктів, масовими злочинами. За допомогою команди ФБР з боротьби зі злочинами у сфері мистецтва, ФБР продовжуватиме співпрацювати та надавати навчання з метою збереження культурної спадщини України.

Сторони домовились співпрацювати щодо виявлення фактів злочинів рф проти культурної спадщини України, їх документування, а також щодо вивчення американського досвіду українськими фахівцями. Країни поєднають зусилля задля повернення українських культурних цінностей відповідно до норм міжнародного законодавства. 

Вас може зацікавити

Україна створює національну та регіональні команди зі швидкого реагування та захисту культури

Україна створює національну та регіональні команди зі швидкого реагування та захисту культури

МКІП розпочинає роботу над Стратегією розвитку української культури до 2030 року та запрошує долучитись всіх небайдужих

МКІП розпочинає роботу над Стратегією розвитку української культури до 2030 року та запрошує долучитись всіх небайдужих