Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Стартували круглі столи на тему «Дерусифікація, декомунізація та деколонізація у публічному просторі»

11 травня відбувся перший круглий стіл на тему «Топоніміка» в рамках проєкту «Дерусифікація, декомунізація та деколонізація у публічному просторі». Його відкрили Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України,  та Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті України. 

Під час дискусії йшлося про переосмислення минулого і надання йому нових сенсів, а також про те, що Україні варто робити зі спадщиною росії та СРСР у назвах вулиць і площ.

«Декомунізація – зрілий і свідомий етап в розвитку нашої держави. Адже мати комуністичні та російські елементи в нашому просторі, коли СРСР та росія свідомо знищувала українців та українську державність – неприпустимо. Однак, скрізь є свої нюанси, і є ті, хто не згоден з такою політикою держави. Водночас дуже важливо підходити до цього процесу з розумом та не керуватись лише ненавистю. Ми не маємо дарувати росії тих видатних діячів, які так чи інакше є українцями або завжди вважали себе такими. Тут і зʼявляється потреба суспільного діалогу щодо переосмислення нашої історії, зокрема історичних зв’язків з росією. Ми запропонували створити Раду при МКІП та УІНП як дорадчий орган, що опікуватиметься вказаними питаннями. Тобто алгоритм приблизно такий: органи місцевого самоврядування у діалозі з суспільством приходять до спільного рішення і далі координують його з Радою. Ми можемо лише рекомендувати органам місцевої влади зважати на рекомендації та бути в постійному діалозі з місцевою громадою, щоб діалог був чесним та такими ж прийняті рішення. Сподіваюся, що серія круглих столів допоможе дійти до спільної думки суспільства і громадських діячів у цьому питанні», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики. 

Переглянути відео

В обговоренні взяли участь: директор Національного музею історії України Федір Андрощук, директорка Центру міської історії Львова Софія Дяк, історик, заступник голови УІНП Володимир Тиліщак і доктор історичних наук, професор з Одеси Віктор Савченко та інші громадські діячі й експерти.

Організацією проєкту займався Український інститут національної пам’яті спільно із Міністерством культури та інформаційної політики України. 

Два наступні круглі столи відбудуться 18 і 25 травня. Деталі щодо тем та учасників сповістимо пізніше.

 

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму