Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Стартував Франкфуртський книжковий ярмарок

19 жовтня стартував цьогорічний Франкфуртський книжковий ярмарок (ФКЯ). Це одна з найбільших та найвпливовіших книжкових подій світу, яка продовжиться до 23 жовтня. 

Цьогоріч на ярмарку Український інститут книги та Goethe-Institut в Україні представляють національний стенд від України, а також наповнену подіями програму. Українські голоси лунатимуть на кількох сценах, з окремими стендами будуть представлені ілюстратори Pictoric, Мистецький Арсенал та видавництво IST. 

Український національний стенд «Наполегливість існування» на ярмарку є результатом надзвичайної синергії багатьох організацій. Він має власну сцену для спеціальної й публічної програми англійською та німецькою мовами. Це унікальний хаб, на якому не тільки експонуються понад 40 видавців з України, які представляють понад 500 книжок, а й можуть взяти участь у програмі заходів інші представники книжкової галузі, які вже мають свій стенд. Цей все стало можливим завдяки масштабній підтримці Франкфуртського книжкового ярмарку.

«Для перемоги України нам потрібен інтерес іноземних видавців до українських книжок, купівля прав на переклад, аби якнайширша аудиторія отримала можливість почути український голос. Було б добре, якби замість 100 – 150  назв українських книжок, які видавалися іноземними мовами останні кілька років, тепер перекладалося хоча б по 200 – 300 або ще більше назв. Достойні книжки та автори у нас є. Україні потрібна підтримка, щоб зберегти книговидавничу галузь і відновити її, щоб відновити зруйновані бібліотеки й закупити нові книжки для бібліотек, зокрема йдеться про нові переклади світової літератури», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Цьогорічна українська програма не пропонуватиме розважальних тем. Однак, окрім дискусій про поточну ситуацію, організатори познайомлять відвідувачів з українською культурою, книжковим дизайном та книжковим мистецтвом.

Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Андрій Курков, Сергій Жадан, Таня Малярчук, Таня П’янкова, Оксана Романишин та Андрій Лесів, Станіслав Асєєв, Гаська Шиян, Любов Якимчук, Pictoric — ці та інші автори та ілюстратори представлятимуть Україну на стенді й поза ним.

Друга частина дискусійної програми відбудеться у п’ятницю та суботу у Франкфуртському павільйоні за участю міжнародних гостей та експертів з України та Німеччини.

З повною програмою заходів українського стенда можна ознайомитись тут.

Нагадаємо, програма українських заходів курується спільно Українським інститутом книги та Goethe-Institut в Україні і є складовою частиною комплексного пакета заходів, на які Міністерство закордонних справ Німеччини виділяє кошти з додаткового бюджету на 2022 рік, щоб пом’якшити наслідки загарбницької війни росії проти України.

Візуальним оформленням стенда став мотив мозаїки «Дерево життя» Алли Горської, яка була знищена в Маріуполі внаслідок бойових дій у липні цього року. Звернення до цих мотивів лише підкреслює готовність українства рішуче обстоювати своє існування у війні та свідчить про непохитність наміру бути собою.

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони