Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Створено Експертну раду МКІП з питань декомунізації та дерусифікації

При Міністерстві культури та інформаційної політики створено Експертну раду з питань декомунізації та дерусифікації. Вона напрацьовуватиме рекомендації та узагальнюватиме практики щодо очищення громадського простору від монументів та інших об’єктів, котрі покликані закріплювати в Україні російські пропагандистські наративи. До складу Ради увійдуть представники громадськості, експерти та фахівці з різних галузей. 

Потреба у створенні такого консультативно-дорадчого органу виникла через значну активізацію процесів декомунізації та дерусифікації в Україні та у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії. Такі процеси абсолютно виправдані для сучасної історії нашої держави. Щоб вони проходили цивілізовано Міністерство культури та інформаційної політики та Український інститут національної пам’яті створили спеціальну експертну раду. 

“Шановна громадськість, комунікуйте з нам в зазначеному порядку, надсилайте ваші звернення щодо того чи іншого об’єкта перейменування чи вилучення відповідному органу. Всі звернення, що надходять до нас, ми опрацьовуємо і, здебільшого, даємо їм “зелене світло” в тих питаннях, які належать до нашої компетенції”, – зазначив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики, під час брифінгу 10 червня.

Завданнями Експертної ради є:

  • узагальнення практики, надання рекомендацій та пропозицій щодо очищення громадського простору від російської імперської та радянської спадщини, що покликана закріплювати в Україні російські пропагандистські наративи; 

  • надання рекомендацій щодо усунення пам’яток та об’єктів топоніміки, що стосуються російської імперської та радянської історії та культури; 

  • визначення шляхів, механізмів та способів вирішення проблемних питань, що пов’язані з декомунізацією та дерусифікацією; інші питання, пов’язані з декомунізацією та дерусифікацією.

На сьогодні до Державного реєстру нерухомих пам’яток України занесено багато об’єктів, пов’язаних з російською та радянською історією та культурою.

В залежності від статусу об’єкта культурної спадщини, категорії пам’ятки рішення про її вилучення з реєстру, зняття з обліку та переміщення приймає щодо:

  • пам’ятки національного значення – Уряд за поданням МКІП з ініціативи ОДА та КМДА;

  • місцевого значення – МКІП за поданням ОДА, КМДА або громадських організацій, що займаються охороною культурної спадщини;

  • щойно виявленого об’єкта – орган охорони культурної спадщини ОДА та КМДА. 

Нагадаємо, раніше МКІП разом з УІНП підготували ключову інформацію щодо законодавчої рамки процесів декомунізації, дерусифікації та деколонізації. 

 

 

Вас може зацікавити

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду