Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Суд повернув у державну власність Успенський (Георгіївський) собор ХІІ століття у Каневі

18 березня Господарський суд Черкаської області зобов’язав Київську митрополію УПЦ (МП) повернути в державну власність об’єкт культурної спадщини національного значення – Успенський (Георгіївський) собор ХІІ століття. 

Це рішення суд ухвалив за позовом Смілянської окружної прокуратури Черкаської області в інтересах Міністерства культури та інформаційної політики України. 

Встановлено, що виконавчий комітет Канівської міської ради у 2003 році надав дозвіл Українській православній церкві (МП) оформити право власності на пам’ятку археології. У подальшому це стало підставою для реєстрації права колективної власності.

Органи прокуратури  разом з МКІП у суді довели незаконність передачі будівлі Успенського собору. Адже законодавством встановлено пряму заборону відчуження пам’яток культурної спадщини, які перебувають у державній власності.

Суд визнав незаконними та скасував рішення виконкому Канівської міськради, свідоцтво про право власності на будівлю за УПЦ (МП), а також скасував державну реєстрацію речового права на об’єкт культурної спадщини національного значення.

Після набрання рішенням суду законної сили, МКІП забезпечить закріплення нерухомого майна в межах чинного законодавства. 

Успенський собор є пам’яткою археології національного значення. Це стародавній храм часів Київської Русі, побудований у 1144 році князем Всеволодом Ольговичем. У 1861 році в Успенському соборі відспівували великого українського поета Тараса Шевченка. 

Вас може зацікавити

На 60-й Венеційській бієнале розпочав роботу Національний павільйон України

На 60-й Венеційській бієнале розпочав роботу Національний павільйон України

«Маркери ідентичності: міжнародний захист»: у Києві відбулася конференція, присвячена захисту культурної спадщини

«Маркери ідентичності: міжнародний захист»: у Києві відбулася конференція, присвячена захисту культурної спадщини