Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Сумський національний театр виступив з гастролями у Києві

Наприкінці жовтня відбулися гастролі Сумського національного академічного театру ім. М. Щепкіна в Києві. 26 жовтня на сцені Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка, сумчани представили глядачам «Тригрошову оперу» за п’єсою Б. Брехта на музику К. Вайля у постановці заслуженого артиста України Максима Булгакова.

А вже 27 жовтня в Національної філармонії України в межах проєкту «Філармонія нескорених» відбувся показ музично-мультимедійного дійства «Карнавал тварин» – втілення однойменної сюїти К. Сен-Санса, режисер-диригент – Микита Поляков.

Під час спілкування з творчим складом театру т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв подякував всьому колективу.

«Сьогоднішній творчий внесок діячів культури Сумської області є не лише морально-емоційною підтримкою, а й, без перебільшення, постає виразною ознакою цивілізованої нації з висококультурними потребами, котра свідомо прагне не тільки захищати й берегти свій культурний код, а ще й піклується про примноження мистецького спадку для майбутніх поколінь», – зазначив він.

Протягом гастролей колектив театру тепло зустрічали та  підтримували не тільки кияни, а й глядачі з різних областей України, серед яких численні сумчани, які проживають в столиці. Для багатьох виступ улюбленого театру став справжнім святом та мистецьким імпульсом, який живить сили та спрямовує до перемоги.  

Перед виставою, з першої театральної сцени країни, до глядачів звернувся виконуючий обов’язки генерального директора – художнього керівника Сумського національного театру ім. М. Щепкіна Сергій Дорофєєв. Він зауважив, що Сумська область має найдовший кордон протяжністю 564 км з країною терористом – росією, а м. Суми знаходиться в 30 км від кордону з країною-агресором, але, не дивлячись на постійні загрози з боку росіян, Театр ім. М. Щепкіна не просто продовжує працювати, а й говорить з глядачем на актуальні теми сучасною мовою, а також працює під одним дахом з театром-переселенцем – Луганським українським театром. Сергій Дорофєєв зазначив, що виступ колективу театру в Києві це не тільки ствердження того, що мистецтво не занепало, а, навпаки, символ незламності та непереможності.

Вас може зацікавити

УІК проведе акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії»

«Книгарня «Є» стала партнером проєкту «Книга на фронт»