Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Святослав Вакарчук став першим благодійником проєкту "Збережіть українську культуру"

У межах проєкту “Збережіть українську культуру” на відновлення і відбудову пам’яток культурної спадщини вже задонатили  350 тисяч гривень. Першим благодійником став український культурний діяч Святослав Вакарчук.

російські загарбники воліють не лише окупувати наші території, зруйнувати наші міста, села, виробництва, знищити поля, а разом з ними і врожай, а ще й цілеспрямовано позбавити українців майбутнього, вбиваючи кращих з кращих, та знищуючи нашу спадщину від попередніх поколінь,  руйнуючи культурні центри, музеї тощо. Бо сама думка існування бодай чогось українського з глибоким історичним, культурним корінням і розвиненого майбутнього нашої країни для них нестерпна і доводить до сказу. Не вийде у них. Ніколи”, – сказав Святослав Вакарчук. 

Так, 350 000 грн було перераховано на спецрахунок Міністерства культури та інформаційної політики для відновлення Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди, який 7 травня 2022 року російські військові цілеспрямовано знищили. 

Нагадаємо, 22 серпня МКІП спільно з телеком-оператором Vodafone Україна презентували  проєкт “Збережіть українську культуру”, спрямований на залучення благодійних коштів для відбудови пам’яток культурної спадщини в Україні. 

Наразі на порталі завантажено 15 об’єктів з розподілом на категорії: “повністю зруйновані”, “пошкоджені” та “ті, які призупинили свою роботу” через війну. 

Для реставрації, презентованих на порталі об’єктів, необхідно  понад 470 мільйонів гривень. 

Під час презентації проєкту ми закликали усіх небайдужих до культури людей, провідні інституції, меценатів та іноземні уряди долучитися до збереження та відбудови української та світової культурної спадщини. Ми щиро вдячні кожному хто допомагає будь-якою сумою на відбудову української культури! Окрема вдячність Святославу Вакарчуку за те, що першим доєднався до нашого збору!”  – сказав Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. 

Задонатити будь-яку посильну для себе суму можна перерахувавши її на спеціальний рахунок міністерства. Окрім того, небайдужі меценати мають можливість стати головним донором будь-якого об’єкта, перерахувавши всю необхідну суму для відновлення та назавжди стати поважним гостем цього закладу.  

Благодійники можуть обрати локацію та здійснити пожертву безпосередньо на сайті проєкту. Незабаром також можна буде обрати конкретний напрямок допомоги, наприклад, відновити дах, вікна чи інтер’єр. 

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду