Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Світ має знати правду: біля будівлі ООН відкрили виставку про воєнні злочини росії в Україні

31 березня 2023 р. відбулася епохальна подія на дипломатичному та культурно-інформаційному фронтах боротьби проти російської агресії: у Нью-Йорку презентована міжнародна виставка про російсько-українську війну «Україна. Розп’яття. Трибунал». Вона присвячена створенню Спеціального Міжнародного Трибуналу, який судитиме росію за злочин агресії.

Переглянути фотоальбом

Виставка проводиться напередодні голосування в ООН резолюції про створення спеціального міжнародного механізму, який покарає країну агресора.

Партнерами проєкту стали Офіс Президента України, Міністерство закордонних справ України, Постійне представництво України при Організації Об’єднаних Націй та Генеральне консульство України в Нью-Йорку. Це стало можливим завдяки підтримці Міністерства культури та інформаційної політики України та особистого сприяння міністра Олександра Ткаченка. Проєкт реалізовано спільно з Фондом Богдана Губського «Україна – ХХІ століття».

Виставку формують артефакти, зібрані упродовж року під час польових експедицій до щойно деокупованих українських населених пунктів. Експоновані матеріали демонструють реалії ворожого нашестя, а також ту дійсність, яку загарбники несуть в нашу країну: масові вбивства, ґвалтування та грабунки, нещадні бомбардування мирних міст, варварське нищення духовної та культурної спадщини України, отруєння мешканців окупованих територій людиноненависницькою пропагандою «русского міра».

Презентована виставка стала частиною проєкту «Україна. Розп’яття» – першої у світі стаціонарної експозиції з артефактів про російсько-українську війну, що створена під час тієї самої війни. Вона була вперше відкрита у Києві 8 травня 2022 р.

На церемонії відкриття виставки у Нью-Йорку були присутні дипломати, зокрема учасники місій країн світу в ООН, українські ветерани, відомі громадські та культурні діячі, представники засобів масової інформації. Учасників заходу привітали у відеозверненнях Президент України Володимир Зеленський та Голова Офісу Президента Андрій Єрмак.

«Поховання закатованих людей на окупованій території — у дворах будинків, у лісах, обабіч доріг — це невід’ємний супутник державного прапора росії. Такий шлях обрала ця держава. Шлях терориста. Шлях ката. Шлях убивці. Шлях мародера. Це — державний вибір росії, і має бути державна відповідальність. росія повинна відповідати за кожне спалене українське місто й село. За кожне зруйноване життя. За кожну українську родину, знищену російськими ракетами, бомбами та мінами. Ми маємо повернути справедливість. Ми можемо повернути справедливість. Ми повинні покарати зло», — наголосив Президент України.

«Воєнні злочини Росії настільки нахабні й очевидні, що Міжнародний кримінальний суд нещодавно видав ордер на арешт президента Володимира Путіна. Перш за все, головним та первинним злочином, вчиненим президентом Росії, є саме акт агресії», – наголосив керівник Офісу Президента.

Із промовою виступив Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця. Він наголосив на відповідальності світової спільноти за притягнення агресора до відповідальності та підкреслив, що ця виставка є закликом до дій.

До присутніх звернулися представники держав-членів ООН – постійний представник Данії Мартін Білле Герман, постійний представник Литви Ритас Паулаускас, постійний представник Польщі Кшиштоф Щерський та заступник представника США Річард Міллс-молодший. Дипломати підкреслили важливість правосуддя для України та її постраждалих громадян, а також солідарності вільного світу в боротьбі з агресією.

Перед гостями тримала слово парамедик і волонтер, учасниця оборони Маріуполя Юлія Паєвська («Тайра»), яка пережила російський полон.

Засновник фонду «Україна – ХХІ століття» Богдан Губський відзначив, що виставка закликає Організацію Об’єднаних Націй до розслідування злочинів росії проти України та притягнення винних до відповідальності.

Роботу музейної команди зі створення виставки мав честь представити генеральний директор Музею та куратор виставки Юрій Савчук. На завершення офіційної частини він провів кураторську екскурсію для гостей.

Проєкт викликав велику зацікавленість серед дипломатичної спільноти. У відкритті виставки взяли участь представники 52 країн світу. Нині у Нью Йорку представляємо вражаючі свідчення злочинних дій рф, щоб поширювати правду про події в Україні й закликати світ до спільного протистояння тотальному злу.

Вас може зацікавити

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» презентовано цільову модель системи у сфері психічного здоров’я 

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» презентовано цільову модель системи у сфері психічного здоров’я