Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Світлана Фоменко: Україна виступає проти незаконної передачі "скіфського золота" до РФ

22 квітня 2021 року заступник Міністра культури та інформаційної політики України Світлана Фоменко бере участь у засіданні Апеляційного суду м. Амстердам у справі за позовом держави Україна до музею Алларда Пірсона – археологічного музею Амстердамського університету, так званої справи про “скіфське золото”.

Під час свого виступу заступниця Міністра сказала: «Україна виступає проти незаконної передачі права власності на артефакти української виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі» до Російської Федерації, російським установам, прихованим під назвою так званих «кримських музеїв», які існують лише в рамках судових справ. В умовах окупації що є так званими «кримськими музеями»? Абсолютно очевидно і зрозуміло, що українських музеїв на Кримському півострові не існує, вони захоплюються та грабуються окупаційною владою».

Також Світлана Фоменко додала, що російські установи, які називають себе «музеями», насправді є злодіями. Нам відомі численні факти незаконного вивезення українських культурних цінностей з території Криму. Наприклад, вивезено безцінні шедеври Івана Айвазовського. Нам відомо про факти пошкодження, знищення об’єктів культурної спадщини, факти незаконних археологічних розкопок та присвоєння знайдених цінностей. Це стосується пам’ятки світової спадщини ЮНЕСКО стародавнього міста Херсонес Таврійський та його хори, що страждають від непрофесійного управління та проведення незаконних реконструкцій. Ханський палац у Бахчисараї, який внесено Україною до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, – єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури – майже знищено.

Також заступниця Міністра підкреслила, що немає необхідності повторювати довгий перелік міжнародних законодавчих актів, включаючи конвенції ЮНЕСКО та Ради Європи, які були нахабно зневажені та порушені Російською Федерацією в Криму.

«Окупаційна влада розглядає Кримський півострів як базу військових операцій для подальшої військової ескалації в Європі та в усьому світі. Зараз Крим – це місце, де культурні цінності не охороняються та не зберігаються для майбутніх поколінь.

Прийняття рішення про направлення артефактів, що належать українському народові, з української виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі» до Криму зараз, коли він знаходиться під контролем Російської Федерації, незаконне і призведе до втрати культурної спадщини України та стане визнанням спроби анексії Криму та міста Севастополя», – додала Світлана Фоменко.

Нагадаємо. 28 жовтня 2020 року Апеляційний суд в Амстердамі задовольнив клопотання України про відведення судді у зв’язку з підтвердженням його зв’язку з адвокатами кримських музеїв, що може свідчити про його упередженість.

Вас може зацікавити

Держмистецтв оголошує конкурс на здобуття премії імені Шолом-Алейхема

Держмистецтв оголошує конкурс на здобуття премії імені Шолом-Алейхема

20 видавництв представили Україну на щорічному Варшавському міжнародному книжковому ярмарку

20 видавництв представили Україну на щорічному Варшавському міжнародному книжковому ярмарку