Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Світлана Фоменко: Збереження нематеріальної культурної спадщини – одне з важливих завдань держави

28 жовтня 2020 року в прес-центрі УНІА “Укрінформ” відбулася пресконференція на тему «Про реалізацію Національного проєкту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі».

Участь у заході взяла заступниця Міністра культури та інформаційної політики Світлана Фоменко.

“Завдання держави в цілому і нашого Міністерства зокрема – не просто зафіксувати, зберегти ці тисячолітні традиції, нам важливо, щоб вони передавались наступним поколінням. Саме такі речі і формують нашу ідентичність, ними потрібно пишатися, усіляко підтримувати і відкривати світу”, – зазначила вона у своєму виступі.

Під час заходу були презентовані результати пошуково-дослідницької роботи, яка проводилася упродовж чотирьох з половиною місяців у трьох областях України – Київській, Житомирській та Рівненській.

За цей час учасники та партнери проєкту синтезували інформацію, пов’язану із промислом, візуалізували у ЗD-форматі предмети музейних зібрань, створили віртуальний музей бортництва, а також розробили інтерактивні просвітницькі матеріали, які можуть стати основою досьє для номінування традиції до Репрезентативного списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Крім того, проведено фотовиставку «Борть. Життя. Полісся», онлайн-урок з бортництва та конкурс дитячого малюнку «Якби я був бортником».

Проєкт «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі» реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Вас може зацікавити

Українська молодь вже цьогоріч отримає книжкові сертифікати

Українська молодь вже цьогоріч отримає книжкові сертифікати

Понад 1000 фахівців сфери культури та медіа взяли участь у вебінарах МКІП щодо Довідника безбар’єрності

Понад 1000 фахівців сфери культури та медіа взяли участь у вебінарах МКІП щодо Довідника безбар’єрності