Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Тарас Шевченко наголосив на необхідності міжнародної підтримки українських медіа через збитки, завдані їм внаслідок війни

Днями відбувся круглий стіл Ради фондів з питань філантропії. Захід був присвячений обговоренню викликів, які стоять перед медіа України, та пошуку рішень для його підтримки. 

Тарас Шевченко, заступник Міністра культури та інформаційної політики, розповів про втрати та збитки, завдані медіасфері в Україні через війну. Він також зазначив, що необхідно для відбудови та підтримки медіасектору, аби ця галузь могла відповідати зростаючим потребам демократії України.

Зокрема, було підкреслено, що проведення підрахунків збитків у сфері медіа виявляється більш складним завданням порівняно з оцінкою фізичних втрат у сфері культурної спадщини. У зв’язку з цим, на даний момент МКІП співпрацює з ЮНЕСКО для ретельних підрахунків в даній області.

Заступник Міністра також висловив своє бачення проблеми дезінформації та поширення фейкових новин. Він підкреслив, що важливо не лише фіксувати факти випуску фейкових новин, а й вимірювати розмір проблеми за завданою нею шкодою. Крім того, були чітко визначені пріоритети МКІП, зокрема, забезпечення доступу до медіа та розвитку медіа-контенту на фронтових та прикордонних територіях із росією. Це стосується відсутності доступу українського телебачення та можливості поширення газет серед старшого покоління, яке залишилося на звільнених територіях.

Вас може зацікавити

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Президент України підписав законопроєкт про державну допомогу на придбання книжок та субсидії для книгарень

Президент України підписав законопроєкт про державну допомогу на придбання книжок та субсидії для книгарень