Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Тарас Шевченко: «Новий закон про медіа посилить незалежність Нацради з питань телебачення і радіомовлення»

Заступник Міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко в ефірі телемарафону «Єдині новини» прокоментував основні положення законопроекту «Про медіа» та розповів, які норми європейського законодавства будуть у нього імплементовані.  

«Законопроєкт «Про медіа» був зареєстрований ще у 2019-му році, і тоді про нього активно говорили. Зараз це питання знову актуалізувалося, оскільки ми отримали статус «кандидата» на вступ до ЄС й відтак маємо терміново завершити процес наближення українського законодавства до європейського», – сказав Тарас Шевченко.  

За його словами, в Європейському Союзі є директива «Про аудіовізуальні медіа послуги», яка регулює сучасне телебачення і радіо,  трансляцію цих аудіовізуальних каналів в мережі інтернет та, окрім того, нові формати (підписки у стрімінгових сервісах тощо). Натомість українське законодавство у цьому аспекті застаріле. 

«Законопроєкт про медіа великий і доволі складний. У ньому наразі вже є ті речі, які вимагають європейці. Зокрема, мова йде про незалежність  Нацради з питань телебачення і радіомовлення від політичного впливу; обов’язковість регулювання нових форматів, як-то, ОТТ; вимоги до контенту, до квот на європейські програми тощо, – додав він. – Цей законопроект – наше домашнє завдання і ми пообіцяли європейцям виконати його максимально швидко». 

 

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони