Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Тарас Шевченко: Щодо регулювання онлайн платформ існує більше запитань ніж відповідей

Переваги штучного інтелекту, аспекти національної безпеки, а також ефективні методи протидії дезінформації та шкідливому контенту з урахуванням як світових практик, так і досвіду України. Ці питання обговорювали учасники щорічної міжнародної конференції «Права людини у цифровому вимірі: пандемія, виборчий і судовий процеси, національна безпека та свобода слова в Інтернеті», яка проходить цими днями онлайн. Захід проводить Американська Асоціація Юристів – Ініціатива з Верховенства Права (ABA ROLI) разом з партнерами.

«Важливий тренд – ми досі формально мислимо щодо засобів масової інформації. Розглядаємо їх з точки зору реєстрації, формально. Як на мене, такий підхід – не оптимальний варіант. Я вже згадував досвід Німеччини та хочу ще раз підкреслити його актуальність. Бажано враховувати позитивний досвід країн, які вже пішли вперед у питанні регулювання онлайн платформ. Зважати на всі плюси та мінуси. Зокрема, залишається відкритим питання, хто має бути регулятором», – зазначив Тарас Шевченко у завершальний день конференції в рамках дискусії «Інтернет-свободи в Україні та світі: як борються з дезінформацією та шкідливим контентом, штучний інтелект та національна безпека».

Він також окреслив кейси щодо регулювання діяльності Telegram-каналів та інших онлайн платформ.

Загалом, протягом двох днів івенту, йшлося про найактуальніші питання Інтернет свобод та свободи вираження поглядів онлайн, зокрема:

•         стан реалізації основних прав та свобод людини в Інтернеті у часи пандемії;

•         ситуацію з дотриманням Інтернет свобод у світі;

•         методи боротьби країн Європейського Союзу з дезінформацією, продукованою Російською Федерацією;

•         баланс між приватністю у цифровому вимірі та ефективністю протиепідемічних заходів у світі та Україні.

Також дискутували про доступ до правосуддя та виборчого процесу із застосуванням цифрових технологій, методи боротьби зі шкідливим контентом онлайн без порушень прав людини, а також про булінг в інтернеті та захист вразливих груп від онлайн-цькування.

Серед учасників конференції: міжнародні експерти, представники влади та громадянського суспільства. Планується, що за її результатами ABA ROLI та партнери розроблять резолюцію з детальним описом поточного стану Інтернет свобод в Україні та нададуть рекомендації українським органам державної влади щодо покращення Інтернет свободи в країні.

Вас може зацікавити

Українська молодь вже цьогоріч отримає книжкові сертифікати

Українська молодь вже цьогоріч отримає книжкові сертифікати

Понад 1000 фахівців сфери культури та медіа взяли участь у вебінарах МКІП щодо Довідника безбар’єрності

Понад 1000 фахівців сфери культури та медіа взяли участь у вебінарах МКІП щодо Довідника безбар’єрності