Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Тарас Шевченко взяв участь у засіданні Комітету з людського виміру ОБСЄ щодо захисту журналістів

З 24 лютого 2022 року, в Україні 63 журналісти загинули як учасники бойових дій або внаслідок російських обстрілів чи тортур. 14 із них загинули під час безпосереднього виконання журналістських обов’язків, ще 9 журналістів є жертвами серед цивільного населення. 

Про це під час засідання Комітету з людського виміру Постійної ради при ОБСЄ на тему «Свобода ЗМІ» повідомив заступник Міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко.

За його словами, ще 40 медійників загинули, перебуваючи в лавах ЗСУ чи правоохоронних підрозділів, зі зброєю в руках захищаючи незалежність України.

«З початком повномасштабної агресії рф ми, на жаль, стали свідками масових порушень прав людини, і особливо – порушення свободи слова та прав журналістів. Під прицілом збройних сил рф знаходяться представники медіа та української інформаційної інфраструктури – російські військові обстрілюють українські телевежі, проводять кібератаки на українські сайти, викрадають, катують і вбивають журналістів», – зазначив Тарас Шевченко.

Він підкреслив, що безпека та захист журналістів завжди були основою свободи ЗМІ. А журналісти, які зараз працюють в Україні – не лише автори унікальних новин, важливих розслідувань чи репортажів.

«Це люди, які глибоко знаються на своїй справі та працюють в екстремальних, небезпечних умовах. Разом із нашими захисниками України вони їздять у бронетехніці у повному спорядженні, потрапляють у засідки та обстріли на передовій, ризикуючи життям та здоров’ям. Усе для того, щоб зафіксувати унікальні кадри та світлини, які не лише розкажуть Україні та світові всю правду про війну, а й стануть незаперечним доказом підступу окупантів та подвигу українських героїв», – додав Тарас Шевченко.

Окремо він торкнувся теми ситуації з правами журналістів у тимчасово окупованому Криму. За його словами, на сьогодні за ґратами на території півострова за політично мотивованими кримінальними справами залишаються 15 журналістів. Троє з них – Вілен Темер’янов, Ернес Аметов та Ірина Данилович, були ув’язнені ще на початку 2022 року.

У квітні 2022 року громадянську журналістку Ірину Данилович викрали російські силовики та помістили в СІЗО Сімферополя. Ірину звинуватили у «незаконному зберіганні вибухових речовин». У грудні 2022 року міський суд у Феодосії засудив її до семи років позбавлення волі та штрафу в розмірі 50 тисяч рублів (650 євро). Також залишається серйозною ситуація з ненаданням медичної допомоги українським політв’язням, зокрема журналістам. У лютому цього року двоє кримських політв’язнів померли в місцях позбавлення волі через відсутність медичної допомоги.

Вас може зацікавити

«Незламність традицій»: у Національному музеї декоративного мистецтва відкрилася виставка робіт студентів та викладачів Академії Бойчука

«Незламність традицій»: у Національному музеї декоративного мистецтва відкрилася виставка робіт студентів та викладачів Академії Бойчука

Ростислав Карандєєв і голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін обговорили створення нового культурного центру на Херсонщині

Ростислав Карандєєв і голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін обговорили створення нового культурного центру на Херсонщині