Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Театр Франка відмовився брати участь у Театральній Олімпіаді в Будапешті через росіян у програмі

Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка відмовився брати участь у Х Театральній Олімпіаді в Будапешті (Угорщина) через включення росіян до програми.

Театр мав представити на Олімпіаді вистави «Кар’єра Артуро Уї» та «Калігула», отримавши запевнення від організаторів про відсутність у програмі представників країни-агресора росії.

Попри висловлені у відповідь цілковите розуміння й солідарність з Україною, нещодавно програма Олімпіади була доповнена виставою «REX» у постановці художнього керівника Александрінського театру Валерія Фокіна. Також у рамках Олімпіади відбувся показ його кінофільму «Петрополіс» з Антоном Шагіним у головній ролі – російським актором, який активно підтримує війну проти України.

«В листі до організаторів від 19 січня 2023 року наш театр іще раз повідомив про нашу непохитну позицію й наголосив, що заклики до пошуку «діалогу без політики» та відновленню «зруйнованих мостів» з російськими митцями є абсолютно неприйнятним. 

Наш театр щиро прагнув доєднатися до великої світової театральної події та провів велику роботу з підготовки показу українських вистав у Будапешті, але ми не можемо погодитися з сумнівним «сусідством» у програмі Театральної Олімпіади», — йдеться на офіційній сторінці Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка у Facebook.

Нагадаємо, Х Театральна Олімпіада – міжнародний форум, який представляє творчість провідних театральних митців з усього світу. Цьогоріч вона проходитиме з 1 квітня по 1 липня. 

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони