Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«ТЕЛЬНЮК: Різдвяні пісні»: у Києво-Печерській Лаврі відбувся святковий концерт для військових

Події

Переглянути фотоальбом

У межах програми «Духовне відновлення культурою», що діє на базі заповідника «Києво-Печерська лавра», відбувся концерт «ТЕЛЬНЮК: Різдвяні пісні» у виконанні Національного президентського оркестру, присвячений зимовим святам.

«Я хочу подякувати всім нашим воїнам. Кожен із вас захищає наших людей, бореться за збереження наших міст і святинь, зокрема Лаври. Цій пам’ятці майже тисячу років, і вона залишається фундаментом нашої держави. Тут кожен українець, який боронить нашу землю, може знайти прихисток і духовне відновлення», — зазначив генеральний директор Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Максим Остапенко. 

Капелан 127 батальйону 112-ї окремої бригади територіальної оборони отець Валентин підкреслив, що музика супроводжує військо з часів Давнього Риму. Саме мистецтво надавало наснагу воїнам.

«Перебуваючи тут, я згадую хресний шлях Господа і хрест, який він тягнув, і того єдиного, хто йому допоміг. Наш хресний шлях проходить крізь цю війну. На війні найважче зберегти людяність, бо те, що ми бачимо, люди не мусять бачити. Допомагаймо одне одному нести наш хрест», — додала військова Юлія Паєвська («Тайра»). 

У Трапезній церкві Лаври пролунали різдвяні пісні у виконанні Народних артисток України Лесі та Галини Тельнюк. Акомпанували співачкам музиканти Національного президентського оркестру під орудою диригента-полковника Максима Гусака. 

Під час концерту сестри Тельнюк заспівали колядки, різдвяні колискові, пісні на вірші Кароля Войтили (папи Івана Павла ІІ). Також прозвучали пісні на поезії Галини Тельнюк. Автором музики до програми стала Леся Тельнюк. 

Захід відбувся за ініціативи Благодійного Фонду «Українська Лавра». 

Програма «Духовне відновлення культурою» спрямована на підтримку військовослужбовців та їхніх родин, які постраждали від найважчих випробувань війни.  

Вас може зацікавити

Україна створює національну та регіональні команди зі швидкого реагування та захисту культури

Україна створює національну та регіональні команди зі швидкого реагування та захисту культури

МКІП розпочинає роботу над Стратегією розвитку української культури до 2030 року та запрошує долучитись всіх небайдужих

МКІП розпочинає роботу над Стратегією розвитку української культури до 2030 року та запрошує долучитись всіх небайдужих