Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У 2020 році креативні індустрії згенерували 4,2% доданої вартості української економіки

Міністерство культури та інформаційної політики України презентує статистичні показники креативних індустрій за 2020 рік. 

Загалом у 2020 році креативні індустрії згенерували 4,2% доданої вартості української економіки. Це 132,4 млрд грн. Такий показник перевищує індикатори 2019 року – 3,9%. 

«Результати зростання креативного бізнесу вже вражають: на 13% (або 0,3 відсоткові пункти) більший внесок у ВВП порівняно з роком раніше. І це в період коронакризи, коли сфера несла чималі збитки. Тож будемо й надалі стимулювати її розвиток. Дослідження на цьому не припиняться: адже аналітика і статистика ринку вкрай важлива. Вона сприяє розумінню реальної картини справ і допомагає знайти точки, куди рухатись у майбутньому», — розповів Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

Все більше людей обирають роботу у креативних індустріях. У 2020 році цей відсоток збільшився до 4, це – 360,3 тис. українців. У 2019 році цей відсоток становив 3,8%.

У 2020 році деякі види діяльності значно покращили свої показники порівняно з попереднім роком, особливо ІТ та дизайн, інші – постраждали від коронакризи.

Обсяг реалізованої продукції бізнесу у сфері креативних індустрій становив 333,9 млрд грн — це 3% від загального обсягу реалізованої продукції в Україні.

Позитивна динаміка українських креативних індустрій спостерігається на тлі падіння ВВП у 2020 році на 4%, а також сповільнення зростання сфери у світі через пандемію (за даними ЮНЕСКО). Це свідчить про вагому частку сектору ІТ у структурі креативних індустрій, що виявився менш вразливими до наслідків пандемії. Це також може вказувати на значну тіньову частку економіки, яка не відображається в статистиці.

Огляд статистичних показників креативних індустрій за 2020 рік доступний за посиланням: https://bit.ly/CreativeStats2020

 

Вас може зацікавити

В Україні до проєктів з психологічного відновлення українців залучатимуть митців

В Україні до проєктів з психологічного відновлення українців залучатимуть митців

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: відбувся благодійний концерт для членів ветеранських організацій Харківщини

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: відбувся благодійний концерт для членів ветеранських організацій Харківщини