Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Биківні вшанували пам’ять жертв політичних репресій

У Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» вшанували пам’ять жертв комуністичного тоталітарного режиму. У вшануванні пам’яті взяв участь Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Як зазначив Міністр, тоталітарні режими, чи то російський чи радянський, діють за однією схемою: за ними залишаються жертви, скалічені долі сотень тисяч людей, і важливо берегти цю пам’ять.

«Хоч символічно, але і тут ми з поляками на одному майданчику – жертви як польських, так і українських невинних душ поховані в Биківні. Ми маємо про це пам’ятати, щоб те, що творять тоталітарні режими, не відбулося знову. На жаль, саме це зараз і відбувається під час війни, коли сотні тисяч людей страждають і гинуть від російського тоталітарного режиму. Наше завдання – пам’ятаючи про те, що сталося у минулому столітті, зробити так, щоб цього більше не відбувалося в поточному», – наголосив Олександр Ткаченко.

У вшануванні пам’яті також взяли участь, зокрема, керівник консульського відділу посольства Польщі в Україні Яцек Гоцловський, директор представництва Світового конгресу українців в Україні Сергій Касянчук, заступник голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак та заступниця генерального директора з наукової роботи НІМЗ «Биківнянські могили» Тетяна Шептицька.

Учасники поклали квіти та відправили панахиду біля меморіалів жертвам сталінського терору 1937–1941 рр і розстріляним у 1940 році полякам.

За даними істориків, загальна кількість розстріляних, похованих у Биківні, може становити від 20 до 100 тисяч осіб. На сьогодні встановлені прізвища понад 18,5 тисяч українців та близько 3,5 тисяч представників польської еліти, які поховані в Биківні. Польський військовий цвинтар на території Биківні було відкрито у вересні 2012 року.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму