Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У день 350-річчя народження Пилипа Орлика в Батурині відбудуться заходи з вшанування автора першої української Конституції

21 жовтня 2022 року в день 350-річчя від дня народження Пилипа Орлика в Батурині в Національному історико-культурному заповіднику «Гетьманська столиця» відбудеться низка заходів, присвячених автору першої української Конституції. Адже українська справа була змістом життя видатного політичного, державного та військового діяча й Гетьмана України в екзилі.

 

Серед заходів:

  • презентація виставки «Пилип Орлик. Шлях Гетьмана». Експозиція вперше розкриє головні віхи шляху державного діяча Пилипа Орлика. для відвідувачів будуть представлені предмети із зібрання заповідника «Гетьманська столиця» від початку ХVІІІ століття, а також копії унікальних документів із архівів Швеції, Франції та росії, зібрані та опрацьовані істориками заповідника у співпраці з провідними істориками Європи;

  • презентація археографічного видання «Пилип Орлик і мазепинці. Джерела». Це перша публікація архівних документів доби Івана Мазепи та Пилипа Орлика, що висвітлюють політичну ситуацію в Гетьманщині, проблеми створення європейської коаліції, спрямованої проти москви,  долю Мазепинців. 

Нагадаємо, оригінал Конституції Пилипа Орлика можна було побачити у Національному заповіднику «Софія Київська» минулого року. Він був доступний для відвідувачів виставки «Раритети Української козацької держави – Гетьманщини ΧVII–XVIII ст.: до 30-річчя Незалежності України». На виставці також були представлені унікальні експонати – символи влади Української козацької держави, що зазвичай зберігаються в Швеції та Україні. 

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму