Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У День пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму 19 травня у Биківні відбувся Міжрелігійний молитовний захід

Події

У Міжрелігійному молитовному заході взяли участь представники церков та релігійних організацій, учасники Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій.

Переглянути фотоальбом

Також у заході взяли участь представники органів влади та громадськість: Ростислав Карандєєв, т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України; Віктор Войналович, перший заступник Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті; Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті; Ярослав Гузи, посол Польщі в Україні; Андрій Шевченко, представник Світового конгресу українців.

«Ми переконані в тому, що сьогодні, обʼєднавшись, українці, поляки та весь світ, ми даємо той опір ворогу та антилюдській ідеології, який дасть нам можливість із часом твердо сказати що людські цінності перемагають, що слово Боже перемагає над словом диявола. Дуже важливо памʼятати всі ті сторінки, які були у нашому житті, особливо трагічні, бо на їх основі ми формуємо своє бачення, бачення наших дітей щодо того, яким має бути світ: без ненависті та потурання правами людей», – зазначив Ростислав Карандєєв.

День пам’яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року на вшанування десятків тисяч людей, розстріляних комуністичним режимом, сотень тисяч кинутих у в’язниці й табори, на заслання чи примусове психіатричне лікування. Кількість цих мучеників Україні досі неможливо підрахувати.

«Подумати, поміркувати і згадати цих людей дуже важливо сьогодні. Всі ці люди помирали самотніми, позбавленими гідності, позбавленими прав на людське поводження. Прийшовши сюди, ми відновлюємо для них хоча б частково ці права. Ми кажемо: ми вас не забули, вам тут було самотньо і страшно, але ми прийшли сюди, щоб нагадати, що це неправильно. Ви ніколи не будете забутими», – сказав Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті. 

Захід організовано Українським інститутом національної пам’яті, Державною службою України з етнополітики та свободи совісті, Національним історико-меморіальним заповідником «Биківнянські могили» та Світовим Конґресом Українців.

Вас може зацікавити

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду