Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Києві презентували аналітичний посібник «Гібридна війна Росії проти України. Як перемогти на інформаційному фронті»

У межах проєкту «Школа протидії дезінформації» Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП розробив аналітичний посібник «Гібридна війна Росії проти України. Як перемогти на інформаційному фронті». Посібник створено спільно з Центром демократії та верховенства права за фінансової підтримки Швеції.

Головна мета посібника ― ознайомити читачів з основними аспектами протидії російській дезінформації та пропаганді. У посібнику проаналізована інформаційна складова гібридної війни, яку РФ веде проти України, виокремлені основні ознаки та прийоми російської пропаганди й дезінформації; окреслені методи виявлення та адекватного реагування на російську дезінформацію, а також запропоновані схеми оцінювання вжитих комунікаційних заходів. 

«Ми презентуємо сьогодні результат більш ніж річної роботи нашого тренінгового центру. Разом з тим хотів би просити не сприймати цей посібник як універсальну пігулку, після прийняття якої можна вирішити всі проблеми гібридної війни. Цей посібник свого роду вудка для рибалки – він покликаний навчити людей самим розрізняти фейки, маніпуляції і боротись з інформаційним впливом. Він базується на практичному досвіді тренерів нашого Центру – фактчекерів, осінтерів, аналітиків, а також на досвіді наших партнерів з Великої Британії, Швеції та інших країн НАТО. Фактично ми виконуємо нормативи і вимоги до вступу в НАТО в інформаційній сфері таким чином», – зазначив керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей.

Посібник розроблений для державних службовців і працівників органів місцевого самоврядування. Матеріали будуть корисні керівникам, їхнім заступникам, спеціалістам департаментів, управлінь і відділів комунікацій, SMM-спеціалістам і всім, хто займається публічною комунікацією державних структур або органів місцевого самоврядування України.

Як зазначила керівниця Директорату з питань інформаційної політики та інформаційної безпеки Міністерства культури та інформаційної політики Ганна Красноступ, підвищення критичного мислення населення є важливим питанням не лише для державних службовців. За її словами, мова йде про глобальну національну програму з медіаграмотності.

«Державні службовці чи ні – мова йде про те, що кожен з нас повинен мати навички критично сприймати інформацію та протидіяти дезінформації, місінформації, знати, що таке дипфейки і розрізняти їх. Посібник носить рекомендаційний характер і ми від МКІП направимо його всім нашим колегам, держслужбовцям, військовим адміністраціям для використання під час роботи», – додала Ганна Красноступ.

Ознайомитись з посібником можна за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1iwGIDBf3-bnD5Rm79tHXuL6h9jsx-K-C/view

Вас може зацікавити

Звернення Президента України до світових лідерів напередодні Саміту миру

Звернення Президента України до світових лідерів напередодні Саміту миру

У Харкові росіяни влучили у цивільне підприємство – друкарню

У Харкові росіяни влучили у цивільне підприємство – друкарню