Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Києві презентували рекомендації щодо покращення роботи іноземних медіа в Україні

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки МКІП спільно з Київським міжнародним інститутом соціології опитали іноземних журналістів з 28 країн, які в 2022 році працювали в Україні. Сьогодні в Медіа Центрі Україна – Укрінформ відбулася презентація результатів опитування.

Опитування проводилося у вересні-грудні 2022 року КМІС серед іноземних журналістів щодо їх досвіду комунікації з представниками влади в Україні, а також щодо проблем, з якими вони зіштовхуються під час роботи в Україні в умовах повномасштабної війни. 

Всього методом глибинних інтервʼю було опитано 55 іноземних журналістів з 28 країн (серед усіх представників медіасфери 48% було саме журналістів, 45% репортерів/кореспондентів та 5 фіксерів).

Найбільше серед тих, хто взяли участь в досліджені було представників зі США (8%), Іспанії та Польщі (по 6%), решта представників (менше 5%) – з різних країн Європи та Великої Сімки.

«Я вдячний усім іноземним журналістам, які впродовж всього періоду висвітлюють події російсько-української війни. Презентовані висновки очевидно стануть для нас певним дороговказом, щоб ми з різними відомствами змогли опрацювати результати дослідження і зробити роботу іноземних журналістів в Україні більш комфортною з точки зору організації цієї роботи», – зазначив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

У свою чергу керівник Центру страткому Ігор Соловей наголосив, що одна з головних цілей цього опитування – зібрати в одному місці всі проблемні питання, які виникають в іноземних журналістів та створити таку собі шпаргалку для представників державних інституцій, які залучені до процесу роботи з іноЗМІ.

«Це дослідження буде писатися і у 2023 році і прошу розглядати його як запрошення до обговорення, до співпраці і до покращення», – додав Ігор Соловей.

Повний аналітичний звіт «Досвід роботи іноземних журналістів в Україні під час війни» можна завантажити тут – https://drive.google.com/file/d/13BhpZtrX_WIk8iXWqhvzExSGDYwGybpH/view 

Більше інформації про дослідження на сайті Центру стратегічних комунікацій – https://spravdi.gov.ua/inozemni-zhurnalisty-pro-svij-dosvid-roboty-v-ukrayini-rezultaty-opytuvannya/ 

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони