Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Києві розпочався Всеукраїнський форум лідерів суспільної думки

11 серпня провідні українські блогери, журналісти, мислителі, політологи та ідеологи зібрались під час «Всеукраїнського форуму лідерів суспільної думки» для формування сенсів українського громадського та медійного простору під час воєнного стану. 

«Будь який час випробувань – це, одночасно, і час можливостей. Війна нам це показала. З нації, яка страждала протягом багатьох років, ми перетворилися на націю сильних. Нашою відвагою тепер захоплюються у всьому цивілізованому світі. Для нас це час можливостей, час повернути своє – наших героїв, культурних діячів. Визначити, що належить до нашої культурної спадщини та яким чином ми будемо її просувати. Як всередині країни, так і поза її межами. Щоб контент, який ми вживали протягом багатьох років, не був різним на Сході та Заході, а був єдиним для всієї України. Адже саме це притаманно більшості національних держав Європи. Також важливо займатися експортом нашої культури за кордон», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Головні завдання цього заходу – рівноправний обмін думками та інформацією, напрацювання модерних форм комунікацій, презентація прогресивних концепцій реформування країни у світоглядній, політичній, культурній та соціальній площинах.

«Всі ті цінності, які здавалися нам важливими до початку повномасштабної російської агресії, сьогодні потребують перегляду. Відбулася поляризація оцінок у всьому. Якщо раніше ми допускали багато «сірого» й на якісь речі дивилися помірковано, то нині суспільство має однозначні оцінки щодо будь якого явища. Такі оцінки не містять перехідних тонів. З одного боку – це допомагає краще структурувати відносини в суспільстві, а з іншого –  це не дає певних люфтів. Через це ми можемо втрачати – як людський капітал, так і можливості, що існують в умовах варіативності. Ми відмежувалися від всього російського. Хоча воно може й не завжди саме російське. В культурі не так все просто. Адже важно чітко визначити приналежність. Збереження та відстоювання свого – це дуже непрості виклики для держави. Зараз треба бути обережним, але рішучим», – зазначив Ростислав Карандєєв, Перший заступник Міністра культури та інформаційної політики України.

Нагадаємо,  форум – це неполітичний, позапартійний захід, який надає можливість для висвітлення різноманітних концепцій у політичній, гуманітарній, економічній, соціальній сферах, що ґрунтуються на патріотичній українській позиції, а також спрямований на єдність суспільства.

 

Вас може зацікавити

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві