Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Києві відбулась мистецька акція “Благовіщення і Золоті ворота”

7 квітня біля Золотих Воріт в українській столиці відбулася театрально-мистецька акція на честь захисників Києва та свята Благовіщення. Музичне дійство покликане підтримати дух українців під час війни. Переглянути відео

Золоті Ворота Києва завжди захищали місто. Як і головні брами Єрусалима чи Константинополя. З давніх давен у Києві це була бойова вежа із проїздом, яку вінчала надбрамна церква Благовіщення. Тобто місце для проведення акції було обрано не випадково. 

Під час заходу йшлося про символічне значення церкви на Золотих воротах. Ще в ХІ столітті митрополит Київський Іларіон у заключній частині свого «Слова про Закон і Благодать», прославляючи Ярослава Мудрого, говорив про звершення будівництва оборонних споруд і Благовіщенської церкви «на Великих воротах». А вітання ангела Діві Марії Іларіон переадресовував місту: «Радуйся, благовірний граде! Господь із тобою!».

Цього разу «Слово про Закон і Благодать», виголошене в ХІ столітті після завершення оборонних споруд Києва, які увінчала церква Благовіщення на Золотих воротах, зачитав Георгій Коваленко, священник Православної церкви України, ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості.

У дійстві взяли участь священники, актори Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, Молодого театру та українські військовослужбовці.

Музичні твори виконали хор Національної опери України під керівництвом  Богдана Пліша, чоловічий октет  Ансамблю класичної музики ім. Б. Лятошинського під керівництвом Михайла Вандаловського, Київський муніципальний естрадно-духовий оркестр – диригент Микола Лисенко, правнук автора «Боже великий єдиний» Миколи Лисенка.

Подія організована за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.

 Фото: Укрінформ

Вас може зацікавити

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»