Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Києві відкрили нове приміщення Польського Інституту

14 листопада у Києві відбулося відкриття нового приміщення Польського Інституту. Гості події також мали змогу оглянути вуличну стендову виставку з нагоди 364-річчя укладення Гадяцької угоди, експозицію ікон на ящиках з-під набоїв Олександра Клименка і Соні Атлантової. Перед гостями виступив гурт «Хорея Козацька» на чолі з бандуристом Тарасом Компаніченком.

«Сьогодні ми згадували Гадяцький договір і ми можемо жаліти, що тоді не скористалися нагодою. Але є й інше, що ми маємо згадувати. Минулого року ми святкували 400-річчя Хотинської битви, де спільно козацькі й польські війська перемогли ворога. З початком цієї війни ми почали писати нову історію про наші взаємовідносини в рамках захисту національної культурної спадщини, історії. Ще за місяць до війни Віцепрем’єр-міністр ПольщіПьотр Глінський мені сказав: «Ми починаємо все заново». Я радий, що саме з колегами з Польщі та Литви у нас встановилися найбільш тісні стосунки, зокрема в рамках Люблінської угоди. Я точно знаю, що цим двом людям точно можу подзвонити вночі і вони прийдуть на допомогу. Бажаю вашому новому будинку затишку, щастя, успішної колаборації з українськими митцями й артистами. Нехай ці колаборації ще більше нас об’єднають. Натхнення вам», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. 

У церемонії відкриття взяли участь: віцемаршалек Сейму Республіки Польща Малгожата Гошєвська, Член Ради міністрів Республіки Польща Міхал Дворчик, міністр Войцєх Колярський із Канцелярії Президента Республіки Польща та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцький, з української сторони Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк, заступник Міністра закордонних справ Євген Перебийніс.

Нагадаємо, 11 листопада Польща відзначила День Незалежності, яку країна відновила 104 роки тому. Історичні паралелі між боротьбою за незалежність Польщі та України зближують наші народи, а також чітко пояснюють нинішнє стратегічне партнерство Києва і Варшави.

 

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони