Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Києві відкрили виставку військового фотографа Миколи Анацького «Перерваний політ»

27 лютого на станції метро «Золоті Ворота» стартувала виставка військового фотографа, лейтенанта Національної гвардії України Миколи Анацького, який 18 січня 2023 року разом із керівництвом і колегами із МВС трагічно загинув в авіакатастрофі гелікоптера ДСНС у Броварах.

Переглянути фотоальбом

На виставці «Перерваний політ» представлено 30 фотографій Миколи Анацького, які він зробив у відрядженнях з Денисом Монастирським, зокрема під час війни у Краматорську, Вінниці, Кременчуці, Харкові, Бахмуті тощо. Експозиція світлин дає можливість зрозуміти і відчути, що встиг зробити Денис Монастирський та його команда за рік війни. 

«У кожній цій світлині, незважаючи на те, що тут показаний біль, руйнування та дуже важкі емоції, у кожній з них є добро, Коліне світло. Він стояв завжди за кадром, але весь цей світ, весь поганий світ – він бачив ідеальним. І Микола хотів, щоб цей світ таким ідеальним бачили і ми», – поділилася Вікторія Анацька, дружина військового фотографа.

Микола Анацький почав цікавитися фотографією після закінчення школи. Батько лейтенанта Національної гвардії України Леонід Анацький пригадав, що син був творчим, любив багато читати, мав музикальний слух, але найбільше до душі йому було фотомистецтво, яке згодом переросло у професію. 

«На фотовиставці ми побачили життя сина з іншої сторони. Це та частина життя, яку ми не бачили. Ми дивилися на фото, але тут все по-іншому виглядає і дуже нас це хвилює. Ми дякуємо, що колеги та друзі так зворушливо ставляться до нашого сина і створили цю виставку», – зазначив Леонід Анацький. 

Під час відкриття фотовиставки було анонсовано започаткування премії імені Миколи Анацького. 

«Роботи Миколи Анацького несуть в собі не просто дух, емоцію, а передають життєві якісь історії тих людей, які зображені на цих фотографіях, вони також мають високу мистецьку цінність. Тому ми започатковуємо премію імені Миколи Анацького для військових фотографів, які працюють сьогодні в Україні під час війни. Мета – щоб талановиті військові фотографи мали додаткову підтримку і звичайно, щоб увічнити пам’ять нашого Миколи. Він був дуже талановитий і він цього достойний», –  розповіла Леся Червінська, радниця МВС. 

Впродовж кількох днів кияни та гості міста зможуть побачити творчість Миколи Анацького не лише на станції метро «Золоті Ворота», а й на метролайтах на всіх станціях метро.

Вас може зацікавити

«Невідомі шедеври»: «Мистецька ФОРТЕЦЯ» провела концерт для мешканців Куп’янської та Дергачівської громад

«Невідомі шедеври»: «Мистецька ФОРТЕЦЯ» провела концерт для мешканців Куп’янської та Дергачівської громад

Ростислав Карандєєв вручив мисткині Ніні Саєнко орден княгині Ольги під час відкриття виставки доробку її династії 

Ростислав Карандєєв вручив мисткині Ніні Саєнко орден княгині Ольги під час відкриття виставки доробку її династії