Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Києві в Бабиному Яру відкрилася виставка «Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022»

За підтримки Міністерства культури та інформаційної політики до річниці початку битви за Бахмут, 1 серпня, в Бабиному Яру відкрилася виставка «Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022».

Переглянути фотоальбом

Так сталося, що Бахмут став місцем двох геноцидів, між якими 80 років, вчинених нацистською Німеччиною та сучасною росією. У січні 1942 року понад 3000 євреїв та інших мешканців Бахмуту було ув’язнено в підвалі колишньої будівлі НКВС. Протягом кількох днів люди перебували там без їжі та води, а потім частину розстріляли, а решту – живцем замурували в покинутій штольні алебастрової шахти. 

1 серпня 2022 року міністерство оборони росії оголосило про початок наземної операції в Бахмуті. Відтоді минув рік, за майже повністю зруйноване росіянами місто тривають запеклі бої. Тисячі розбомблених будинків, десятки тисяч скалічених душ мешканців Бахмуту, які змушені були тікати з міста – це обличчя нового геноциду на українській землі.

«Бабин Яр – і трагічне, і водночас святе місце. Мабуть, інакше і не може бути, коли гинуть безневинні люди. Ще більша трагедія – знати і розуміти, що це відбувається просто зараз у Бахмуті, як і колись в часи Другої світової війни. Чому ця трагедія носить перманентний характер? Чи можемо ми відійти від цієї трагічної парадигми існування людства? Є тільки один рецепт: виховання нових поколінь в абсолютно нових наративах, визначених святими книгами, філософами, вченими та лідерами людства, які несли тільки світлі ідеї. І ця виставка, безумовно, є складовою цього великого процесу – донесення правильних, світлих думок та цінностей до людей», – зазначив т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Експозиція «Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022» включає спогади свідків подій 1941-43 рр. та архіви Бахмутського краєзнавчого музею, відео та арт-інсталяції Михайла Алексеєнка, документальні фото Бахмута 2022-23 рр. Костянтина і Влади Ліберових, Сергія Коровайного, Андрія Дубчака та Георгія Іванченка, роботи Клеменса фон Ведемеєра, в основі яких хроніка капітана Вермахту Фрайхера Харальда фон Віінґгофф-Ріша.

Виставка триватиме з 1 по 31 серпня 2023 у виставковому центрі «Жива пам’ять», Бабин Яр, вул. Юрія Іллєнка, 46 А. Графік роботи: понеділок – п’ятниця 10:00-19:00, субота-неділя – 11:00-18:00. Вхід безкоштовний. 

Захід відбувся за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, серед співорганізаторів – НІМЗ «Бабин Яр», Бахмутський краєзнавчий музей, Українська асоціація професійних фотографів. 

Вас може зацікавити

«Незламність традицій»: у Національному музеї декоративного мистецтва відкрилася виставка робіт студентів та викладачів Академії Бойчука

«Незламність традицій»: у Національному музеї декоративного мистецтва відкрилася виставка робіт студентів та викладачів Академії Бойчука

Ростислав Карандєєв і голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін обговорили створення нового культурного центру на Херсонщині

Ростислав Карандєєв і голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін обговорили створення нового культурного центру на Херсонщині