Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Києві відбулась презентація виставки «Скорботний шлях Бахмута»

У Національному заповіднику «Софія Київська» відбулась презентація виставки «Скорботний шлях Бахмута». Вона має на меті зберегти пам’ять про трагічні події, що відбулися в місті під час російсько-української війни, та привернути увагу світової спільноти до проблем Бахмута. У події також взяв участь т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Дивитись фотоальбом

«Ми стикаємось з тим, що хворе російське суспільство сьогодні живе ненавистю. Ми мусимо відстоювати свої цінності, витрачати на це час, але найголовніше — життя наших людей. Насправді, дивлячись на роботи, які представлені тут, ми дійсно надихаємо себе продовжувати боротьбу», — сказав Ростислав Карандєєв.

До присутніх також звернувся Предстоятель Православної церкви України блаженніший митрополит Епіфаній:

«Ми бачимо, що ворог прийшов для того, щоб нас знищити і стерти з лиця землі нас, як окрему українську націю, тому що йому потрібна наша історія і культура. Бо без нас вони ніколи не зможуть відновити так звану російську імперію. Але у цьому всьому безпосередню участь бере і російська церква, та ми знаємо, що одним із співтворців та ідеологів руського міра є її очільник Кирило. І ми бачимо, що ця ідеологія є вбивчою, що вона несе смерть та страждання. Але ми пройдемо ці випробування, ми здолаємо це зло, що увірвалося у наш спільний мирний дім».

На виставці представлена унікальна колекція барельєфів «Різьбленка» майстра традиційних народних ремесел із Бахмута Дмитра Денисенка. Частина експонатів була знищена під час боїв, але їхній шлях до столиці став символом шляху самого міста. Також твори відображають біблійні мотиви Страстей Господніх — Скорботний шлях Ісуса Христа на Голгофу.

Гості події мали можливість почути виступ духового оркесту Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв імені Івана Карабиця.

Вас може зацікавити

Національний музей історії України прозвітував про використання коштів, зібраних на демонтаж незаконної забудови на території музею

Національний музей історії України прозвітував про використання коштів, зібраних на демонтаж незаконної забудови на території музею

Генеральним директором агентства УКРІНФОРМ призначено Сергія Череватого

Генеральним директором агентства УКРІНФОРМ призначено Сергія Череватого