Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Києві відбувся молодіжний конгрес «Українська ідентичність та її промоція у світі»

25 травня в Києві пройшов молодіжний конгрес «Українська ідентичність та її промоція у світі», організований Молодіжною радою при МЗС України за участі  молодіжних організацій, закладів вищої освіти та державного сектору. 

Переглянути фотоальбом

Участь у конгресі взяли представники Міністерства культури та інформаційної політики, Міністерства молоді та спорту України, а також інфлюенсери: керівниця Молодіжної ради  при МЗС України Марина Соботюк, українська співачка Jerry Heil, шеф-кухар та ресторатор Євген Клопотенко, телеведучий Акім Галімов. Разом із молодими українцями вони обговорили важливість збереження та зміцнення української ідентичності та шляхи її просування у світі.

Основна мета молодіжного конгресу – популяризувати українську культуру та історико-культурну спадщину, обʼєднати та долучити українську молодь в усьому світі до її промоції.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у своєму зверненні до учасників відзначив, що саме прагнення до свободи є основою української ідентичності, яка об’єднує все культурне різноманіття нашої країни. 

«Нехай цей конгрес стане платформою для обміну ідеями, які допоможуть нам і вам, нам всім, не просто вистояти, а процвітати у майбутньому, гордо несучи звання українця і українки через століття. Наш  досвід показує, що для виживання у майбутньому ми маємо мати три компоненти: власну міцну державу, потужне військо та економічний успіх для наших людей. Збереження та розвиток національної ідентичності, є основою для цього всього, свобода є основою для цього всього», сказав Дмитро Кулеба.

В рамках конгресу відбулися панельні дискусії «Визначення української ідентичності», «Цифровізація у формуванні міжнародного образу України», «Українська ідентичність: як залучити молодь до її промоції як в Україні, так і за кордоном. Практичні кроки». Під час заходу також відбувся ярмарок презентації нематеріальної культурної спадщини.

За результатами заходу учасники також підготували документ із основними меседжами, які українська молодь просуватиме за кордоном.

Представник Програми розвитку ООН в Україні відзначив важливість формування довгострокового бачення спільної ідентичності, побудованої на демократичних цінностях. 

«В умовах війни, що триває, національна та громадянська ідентичності стали важливим джерелом стійкості України. Співпрацюючи з державними інституціями, молоддю та організаціями громадянського суспільства у сфері утвердження демократичних цінностей як невід’ємних складових української ідентичності, ПРООН сприяє створенню інклюзивного та згуртованого суспільства», зазначив представник ПРООН в Україні.

У панельній дискусії конгресу про визначення української ідентичності взяла участь директорка департаменту культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики України Мар’яна Томин. Вона зазначила: «Я би хотіла наголосити на тому, що сьогодення ми дійсно маємо сприймати через переусвідомлення минулого.  І тут всі методи підходять. Ті, що нас посилюють, стимулюють, розвивають. З борщами, писанками, об’єктами національного значення і місцевого значення, об’єктами культури та архітектури, з переусвідомленням туристичних маршрутів, з переозначенням музейних комплексів. Це все нас посилює».

Захід відбувся за підтримки  компанії МХП та її стратегічного партнера Благодійного фонду «МХП-Громаді».

«Підтримка  культурних проєктів це про збереження цінностей, сенсів, традицій. Війна, яку ми всі переживаємо сьогодні це протистояння культур і світоглядів. Тому на проєкти з утвердження української ідентичності, а це збереження локальних музеїв, видання рідкісних книг, підтримка унікальних оперних постановок, компанія МХП за період повномасштабної війни виділила понад 70 млн грн. Культура надважливий фактор у цій боротьбі, бо через неї ми створюємо і поширюємо важливі для нас цінності й сенси. Тому нам важливо було підтримати цей форум, на якому молодь проговорила й сформувала єдиний підхід до представлення українства в світі», прокоментував Павло Мороз, директор Департаменту корпоративної соціальної відповідальності компанії МХП.

Довідково:

Молодіжний конгрес «Українська ідентичність та її промоція у світі» організовано Молодіжною радою при Міністерстві закордонних справ України за сприяння Міністерства закордонних справ України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Благодійного фонду  «МХП-Громаді», ГО «Інститут культури України», ГО «Українська асоціація студентів», ГО «Асоціація Молодіжних Рад України» та підтримки проєкту UNDP в Україні «Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні», який фінансується урядом Японії.

Вас може зацікавити

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»