Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У київській «Юрті незламності» відбулося святкування українського «Сонцевороту» та тюркського «Науризу» 

Сьогодні, 23 березня, відзначають українське свято «Сонцеворот» та тюркське свято «Науриз». В урочистих заходах з нагоди свята у київській «Юрті незламності» взяв участь т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

Переглянути фотоальбом

«Ми раді, що велика потужна казахська діаспора в Україні, хто є громадянами нашої країни, сьогодні разом з етнічними українцями стоять на сторожі нашої незалежності. Багато хто в лавах Збройних Сил України захищає її зі зброєю в руках. Інші на своєму робочому місці, в цивільному житті, здійснюють те, що необхідно для підтримки нашого тилу. А багато хто є митцями, є представниками культури й здійснюють свою роботу, спрямовану на формування нашої духовної стійкості», – сказав він у своїй промові. 

У програмі заходу відбулась лекція про історію святкування дня весняного рівнодення в Україні та тюркських країнах, зокрема, Казахстані, екскурсія, музичні виступи, традиційні українські ігри та частування казахським пловом і баурсаками. Для гостей виступали Київський академічний муніципальний духовий оркестр, вокальний ансамбль «Веселад», народна хорова капела «Дніпро» Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ансамбль «Кавказ», гурт «Королівна», який виконав веснянки, а також бандуристи.

Окрім українських посадовців та казахських дипломатів, на святкування завітали й представники з Японії, Норвегії, Франції, Туреччини й Азербайджану. 

«Ми хочемо, щоб настав справедливий мир, щоб в Україну приземлялися літаки, в наш Бориспіль, з друзями із Казахстану та інших країн, які підтримують Україну. Ми знаємо, що сьогодні на святі присутні посли різних країн, я вам щиро дякую за ту підтримку, яку ви надаєте Україні», – зазначив народний депутат України Сергій Нагорняк.

Довідково.

Науриз – це тюркське свято, яке святкують протягом трьох днів, зокрема, і у Казахстані. Назва свята перекладається як «новий день» і символізує родючість, дружбу і любов, передвісник нового життя. 21 березня – Міжнародний день Науриз, визнаний ООН, адже свято сприяє збереженню і розвитку культури і традицій.

Вас може зацікавити

«Героям Слава»: «Мистецька ФОРТЕЦЯ» посприяла показу документальної стрічки Бернара-Анрі Леві у Харкові

«Героям Слава»: «Мистецька ФОРТЕЦЯ» посприяла показу документальної стрічки Бернара-Анрі Леві у Харкові

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури 

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури