Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Львові розпочались Дні європейської спадщини в Україні

8 вересня у Львові відбулось відкриття Днів європейської спадщини (ДЄС). Україна, Литва та Польща разом у форматі відео-привітання символічно відкрили програми заходів у своїх країнах.

Переглянути фотоальбом

Протягом вересня 2023 року в Україні проходитиме широка та різноманітна програма заходів в рамках ДЕС. Це культурні заходи, виставки, мистецькі вистави, інтерактивні майстер-класи з традиційних ремесел, лекції та екскурсії для людей різного віку. 

Цьогоріч Україна приєдналася до загальноєвропейської теми «Жива спадщина». Вона об’єднує десятки тисяч заходів у 48 країнах-учасницях та демонструє яскравість, різноманітність європейської культурної спадщини. Водночас це сприяє діалогу, залученню та співпраці через кордони.

Мета Днів європейської спадщини – підвищення обізнаності про спадщину, як матеріальну, так і нематеріальну. Вони формують культуру людей протягом усієї історії, сприяючи розумінню минулого для кращого формування майбутнього. Окрім того, Дні європейської спадщини розвивають та зміцнюють почуття приналежності та відповідальності за спадщину, підкреслюючи актуальність прав людини та демократії.

У своєму зверненні національний координатор ДЄС в Литві Аквіль Ягмінайте-Маркевічене зазначила: «Від щирого серця хочу привітати вас із започаткуванням Днів європейської спадщини в Україні в умовах, які зазвичай унеможливлюють подібні заходи – воєнний час. Я бажаю вам відкрити унікальність культурної спадщини вашої країни та шукати зв’язки та впливи інших, тому що вся наша краса та творча сила розкриваються у наших стосунках з іншими».

Нині Дні європейської спадщини в Україні – це вже не просто традиційні екскурсії культурними об’єктами, це один із інструментів підтримки місцевих громад під час війни. 

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму