Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Литві поставили балет з України «Аладдін»

29 та 30 жовтня в Литві відбулися вистави балету «Аладдін» на музику Олександра Родіна. Його було створено на замовлення Київської опери. Це вперше при повних аншлагах в європейському репертуарному театрі поставили балет з України.

Диригентська постановка Сергія Голубничого, хореографія і лібрето Сергія Кона, костюми Дмитра Куряти, сценографія Наталії Клісенко із залученням відеоарту та культовий сюжет віртуозно поєднались у видовищній постановці, якій вдалось заволодіти увагою та задовольнити вибагливі запити сучасного глядача.

У травні 2022 року між Київською оперою і Каунаським державним музичним театром було підписано контракт на безстроковий показ «Аладдіна» та на постановку цього балету творчою командою у складі Сергія Кона, Оксани Хамровської, Дмитра Куряти, Наталії Клісенко. Диригентом-постановником в Каунасі стала Оксана Мадараш. 

За два місяці до прем’єри режисерська група приступила до репетиційного періоду з литовською трупою. Знаковим є і той факт, що литовський театр планував ставити «Чіполіно» Арама Хачатуряна. Однак після варварського вторгнення росії в Україну, європейські друзі на знак підтримки нашої держави, змінили репертуарну політику на користь українського балету. Балет Олександра Родіна в постановці творчої команди Київської опери буде йти на сцені європейського театру не один рік.

 

Вас може зацікавити

Президент України підписав законопроєкт про державну допомогу на придбання книжок та субсидії для книгарень

Президент України підписав законопроєкт про державну допомогу на придбання книжок та субсидії для книгарень

В Івано-Франківську стартував Шекспірівський фестиваль

В Івано-Франківську стартував Шекспірівський фестиваль