Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Литві та Польщі відкрилась виставка про сучасну російсько-українську війну

Днями у двох європейських столицях – Вільнюсі та Варшаві відкрилась виставка “Україна. Війна в Європі”. Вона розповідає європейцям про російську агресію на території України.

Світ має знати про нечувані звірства російських солдатів на окупованих територіях, героїзм захисників та передумови рашиської агресії. На 24 банерах йдеться про те, як авторитарний режим путіна поступово руйнував демократію та свободу слова в росії та проводив політику відновлення імперії за зразком Радянського Союзу.

У відкритті виставки у литовській столиці взяли участь спікерка Сейму Литовської Республіки Вікторія Чміліте-Нільсен, посол України в Литві Петро Бешта та інші гості.

У Вільнюсі виставка працюватиме на Лукішській площі до 29 травня (вхід вільний), пізніше подорожуватиме до великих міст Литви.

Виставку у Варшаві відкрив віце-прем’єр-міністр, міністр культури та національної спадщини Пьотр Глінський, а також директор Музею історії Польщі Роберт Костро.

У Варшаві оглянути експозицію можна до 30 травня включно у Галереї під відкритим небом Королівського музею Лазенків в Алеї Уяздовському (біля Бельведерських воріт). Вхід вільний.

16 травня заплановано відкриття виставки у Берліні, Бамбергу, Франкфурті. Покази плануються також у Брюсселі та інших містах. Європейці мають знати справжнє обличчя росії й усвідомити загрози, які йдуть від неї всьому людству.

Нагадаємо, в Києві на Контрактовій площі така виставка відкрилась в День пам’яті та примирення, 8 травня. 

Виставку створив Український інститут національної пам’яті на замовлення Міністерства культури та інформаційної політики України та за підтримки Міністерства закордонних справ України, Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти та Штабу порятунку спадщини. 

Партнери за кордоном: Інститут історії Литви, Музей історії Польщі, Королівський музей Лазенків, Bildungsverein Freundschaft kennt keine Grenzen e.V., Центр історичних досліджень Польської академії наук у Берліні, Інститут Пілецького в Берліні.

 

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму