Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Мінветеранів відбулося експертне обговорення щодо створення та функціонування Національного військового меморіального кладовища

Війна

Відповідно до ухваленої Урядом постанови про реалізацію експериментального проєкту щодо проектування Національного військового меморіального кладовища (НВМК), майбутній Меморіал буде побудовано в межах території Гатненської ОТГ Фастівського району Київської області.

Переглянути фотоальбом

На Національному військовому меморіальному кладовищі будуть поховані українські Воїни, які у складі сил безпеки та оборони брали участь захисті територіальної цілісності та незалежності України, починаючи з 2014 року. А також Герої України, які нагороджені “Золотою зіркою” з 2014 року, повні кавалери ордену Богдана Хмельницького. Крім того, за окремо визначеною постановою можуть бути поховані борці за свободу і незалежність України у 20 столітті.

Участь у міжвідомчому круглому столі взяли представники усіх міністерств та відомств, відповідальних за реалізацію проєкту. Зокрема, профільні експерти і фахівці Мінветеранів, Міністерства культури та інформаційної політики, Міноборони, представники Офісу Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Українського інституту національної пам’яті, Київської обласної державної адміністрації, а також провідні історики, архітектори та музейники.

Учасники міжвідомчої зустрічі обговорили нагальні питання у створенні та функціонуванні НВМК, зокрема, дотримання вимог чинного законодавства і державних будівельних норм, розташування майбутніх споруд та їхнє призначення, варіанти надгробних плит з урахуванням національної та релігійної належності загиблих.

Представники Українського інституту національної пам’яті акцентували на важливості того, щоб майбутнє НВМК відповідало своєму концептуальному призначенню: масштабній площі, інклюзивності, дотриманню українській спадщині, традиціям та цінностям. При створенні та функціонуванні НВМК буде враховувати відповідний закордонний меморіальний досвід. Зокрема, всесвітньо відомого Арлінґтонського національного цвинтаря у США.

Наразі створення НВМК знаходиться на етапі проектування та розробки відповідного архітектурного ескізу. Невдовзі розпочнеться будівництво першої черги меморіального комплексу, щоб родини загиблих мали змогу розпочати поховання своїх рідних, – повідомив на нараді заступник директора державної установи “Національне військове меморіальне кладовище” Ярослав Старущенко.

Головний архітектор проєкту Сергій Дербін представив попередню візуалізацію майбутнього Меморіалу. Так, на спеціально відведеній земельній ділянці у понад 260 гектарів постане військове кладовище, музейно-виставковий комплекс, будинок трауру та інша інфраструктура для організації почесних поховань загиблих.

За підсумками зустрічі сторони домовились залучити додаткових фахівців, зокрема, з релігійних питань.

Вас може зацікавити

Звернення Президента України до світових лідерів напередодні Саміту миру

Звернення Президента України до світових лідерів напередодні Саміту миру

У Харкові росіяни влучили у цивільне підприємство – друкарню

У Харкові росіяни влучили у цивільне підприємство – друкарню