Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Міжнародний день рідної мови розпочався І Південний фестиваль «Рідна мова – шлях до перемоги!»

Сьогодні, 21 лютого, відкрився І Південний фестиваль рідної мови «Рідна мова – шлях до перемоги!». Захід пройшов у змішаному форматі – онлайн та офлайн. Серед учасників: представники закладів культури, освіти і науки, громадських організацій та медіа, керівництво обласної військової адміністрації.

«Українська мова об’єднує нас, українців, у боротьбі та в національній ідентичності. Вона розділяє нас лише з ворогом, країною-агресоркою. Для українців мова завжди була чинником національної оборони. На жаль, саме через мову протягом багатьох століть російська імперія насаджувала нам свої наративи. Вона знищувала українців як окрему націю, заперечуючи наше право на існування. Сьогодні ми, як ніхто, об’єднані. Мова якраз є одним з чинників, можливо ключовим, який робить нас українцями», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

Він також підкреслив, що ініціативи, які нині реалізуються на Херсонщині обласною та міською владою, сприяють єднанню українців та перемозі України.

У програмі фестивалю: святкова церемонія відкриття фестивалю, онлайн-студії за участі освітян, працівників бібліотек південного регіону: «Українська на Півдні України: сміливість бути нескореною», мовний кінопростір, майстер-клас: «Лялька-мотанка сакральний український оберіг», презентація виставки-знайомства: «Хронологія лінгвоциду: Херсонщина», презентація інноваційних форм та методів роботи Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки: «Мовний форпост бібліотеки», «З мовою рідною і в горі, і в радості» від Херсонської обласної універсальної бібліотеки ім. Олеся Гончара, а також святкове завершення фестивалю – «Поетична шафа».

Цей фестиваль – це не лише свято рідної мови, але й платформа для спілкування, обміну досвідом та виявлення творчого потенціалу його учасників. Подія стала важливим кроком у збереженні та розвитку рідної мови, а також цінною культурною перемогою.

Вас може зацікавити

МКІП затвердило методичні рекомендації щодо забезпечення безбар’єрності у сфері медіа

МКІП затвердило методичні рекомендації щодо забезпечення безбар’єрності у сфері медіа

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»